Ernest Jachin Mistrzem Rosji, kolejna biegowa porażka Klimowa

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-03-27

Ernest Jachin zdobył dziś złoty medal Mistrzostw Rosji w kombinacji norweskiej, które rozgrywano dziś na normalnej skoczni w Czajkowskim (HS 106). Drugie miejsce zajął Wiaczesław Barkow, a trzecie Jewgienij Klimow, który po raz kolejny nie utrzymał dużej przewagi po pierwszej części dwuboju.

Na skoczni Klimow znów znokautował rywali. 20-letni Rosjanin skoczył 99,5 metra i nad drugim Nijazem Nabiejewem (93m) miał aż 56 sekund przewagi. Trzecie miejsce zajmował Ernest Jachin (93m, +1:02). Pierwszą szóstkę po skokach uzupełniali Denis Isajkin (91,5m, +1:14), Iwan Panin (90,5m, +1:18) oraz Damir Kinserdinow (88m, +1:46).

Na trasie najlepszy okazał się Ernest Jachin, ale rywale do końca nie odpuszczali. Drugi Wiaczesław Barkow stracił niecałe pięć sekund i uzyskał najlepszy czas biegu, a trzecie miejsce zajął Jewgienij Klimow, który stracił niespełna dziewięć sekund. Młody Rosjanin po raz kolejny roztrwonił swoją przewagę po skokach i nawet na krajowym podwórku nie zdołał się obronić. Pierwszą szóstkę uzupełnili znani z pucharowej rywalizacji Denis Isajkin (+31.9), Iwan Panin (+1:27.2) oraz Nijaz Nabiejew (+1:32.2).