Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polska po dwóch latach przerwy przywrócona do Alpen Cup! [PRIMA APRILLIS]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-04-01

Jak informuje Międzynarodowa Federacja Narciarska, Polska po dwóch latach przerwy została przywrócona do cyklu Alpen Cup w kombinacji norweskiej. Włodarze FIS-u byli niezadowoleni z austriacko-niemieckiej dominacji i poważnie porozmawiali z organizatorami Pucharu Alpejskiego.

 

Po tej debecie Ci zdecydowali się na przywrócenie Polski do tego cykl po dwóch latach przerwy. Ma to zwiększyć konkurencję w zimowym dwuboju, gdyż w ostatnim sezonie w pierwszej dwudziestce klasyfikacji generalnej Alpen Cup znalazł się tylko jeden zawodnik spoza Austrii i Niemiec - był to 9.w łącznej punktacji Włoch Raffaele Buzzi. Do startów mają powrócić także Czesi, Ukraińcy i Białorusini. Ma to być mały bodziec do rozwoju kombinacji w innych krajach. Przypomnijmy, że w tych zawodach mogą startować tylko aktualni juniorzy.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA ALPEN CUP 2013/2014

 

Ta decyzja na pewno rozszerzy kalendarz startowy polskiej drużyny juniorów. Warto przypomnieć, że w ostatnim sezonie kiedy Polska była dopuszczona do startu (2011/12), Paweł Słowiok zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnalej. Poza tym jszcze w dwóch poprzednich sezonach plasował się w dziesiątce. Adam Cieślar raz (2010/11) zajął czwarte miejsce.

 

Konrad Rakowski Źródło: FIS

Komentarze - 3

fan

Opublikowano: 2014-04-01 10:35:40

Dlaczego wycofali nas z tych zawodów??

Raku

Opublikowano: 2014-04-01 10:47:55

Bo mieli takie prawo, jako że nie jesteśmy krajem alpejskim (podobnie jak i Czesi), a wtedy Polacy sobie być może za dobrze poczynali. Może po prostu chcieli mieć na starcie mniejszą liczbę zawodników - nie wiadomo co poza kulisami zdecydowało, ale fakt był taki, że Polska startować nie mogła. Zawsze można utworzyć jakieś konkurencyjne zawody;) W skokach kobiet i w biegach mogą startować kraje niealpejskie, a w skokach mężczyzn i kombinacji przez ostatnie dwa lata mogły tylko alpejskie.

Raku

Opublikowano: 2014-04-02 09:06:31

To oczywiście pierwszy z żartów i jego skuteczność była całkiem spora;) Niestety nic nie wiadomo na temat naszego powrotu do Alpen Cup.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl