Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norwegowie wybrali trenera - Bjoern Kircheisen zastąpi Kristiana Hammera! [PRIMA APRILLIS]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-04-01

Już wiemy kto w przyszłym sezonie zastąpi Kristiana Hammera, który zrezygnował z funkcji głównego szkoleniowca reprezentacji Norwegii w kombinacji norweskiej. Wikingowie zdecydowali, że następcą będzie Niemiec Bjoern Kircheisen (fot. po prawej)!

 

30-letni dwuboista z Niemiec przez ostatnie lata studiował w Akademii Trenerskiej w Kolonii i zdobywał odpowiednie wykształcenie, godząc naukę z czynnym uprawianiem sportu. W poprzednim roku zakończył edukację i dzięki temu może już podjąć pracę w każdej z reprezentacji. Dosyć niespodziewanie po Niemca sięgnęli Norwegowie, którzy musieli szukać nowego szkoleniowca po rezygnacji Kristiana Hammera.

 

- Kiedy Kristian Hammer zaczynał swoją pracę na stanowisku głównego szkoleniowca był zaledwie dwa lata starszy od Bjoerna Kircheisena. Postanowiliśmy pójść tą samą drogą i zatrudnić młodego i wykształconego trenera, który miał bezpośrednią styczność z najnowszymi nowinkami technicznymi. Na pewno też wiele wyciągnął z treningów z Hermannem Weinbuchem. Oczywiście po przyjęciu naszej propozycji Bjoern musi zakończyć swoją karierę sportową - komentuje sprawę dyrektor sportowy Sverre Rotevatn.

 

Sam Bjoern Kircheisen nie ukrywa, że był zaskoczony propozycją z Norwegii. - Był to dla mnie szok i nie wiedziałem co powiedzieć. Ostatecznie uznałem, że kończę swoją karierę sportową i spróbuję spełnić się jako trener. U nas w kraju jest wielu młodych zawodników, którzy na pewno godnie mnie zastąpią. Mam nadzieję, że nie zawiodę Norwegów, którzy mi zaufali - zadeklarował srebrny Bjoern.

 

Przypomnijmy, że Bjoern Kircheisen to multimedalista drużynowych konkursów MŚ i IO, ale nie ma na swoim koncie żadnego złota. Indywidualnie był drugi w Oberstdorfie (2005) i Libercu (2009) oraz trzeci w Sapporo (2007) i Val di Fiemme (2013). Wygrał on 16 pucharowych konkursów i dwukrotnie ukończył całe zmagania na trzecim miejscu w generalce.

 

Konrad Rakowski Źródło: NRK.no

Komentarze - 4

ale10poz

Opublikowano: 2014-04-01 17:36:01

Zaszaleliście z tym Kircheisenem, to teraz w następnym newsie czas na powrót Manninena :D

Raku

Opublikowano: 2014-04-01 18:05:13

Przecież nie możemy kłamać, że Manninen wraca jeśli tak nie jest;)

ale10poz

Opublikowano: 2014-04-01 19:45:50

W wiadomościach sportowych na TVP1 dzisiaj będzie ogłoszony jego powrót ;)

Raku

Opublikowano: 2014-04-02 09:08:44

To oczywiście trzeci z żartów. Nie zbyt wiarygodny, ale fajnie się poskładało, że Hammer zrezygnował, a Kircheisen sobie wrzucił fotkę w norweskim stroju z Moanem;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl