Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Składy kadr w kombinacji norweskiej, zmiany w Norwegii i Słowenii

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-06-04

Dawno nie informowaliśmy, co nowego w świecie kombinacji. Czas nadrobić zaległości i zobaczyć składy kadr kilku reprezentacji. Najciekawszą informacją jest zmiana trenera w Norwegii - nowym szkoleniowcem tamtejszej reprezentacji został Bjoern Kaare Ingebrigtsen (na zdjęciu).

 

AUSTRIA

 

W Austrii nadal królują weterani – w pięcioosobowej kadrze narodowej znalazło się dwóch 37-latków (Mario Stecher, Christoph Bieler), 34-letni Wilhelm Denifl, 32-letni Bernhard Gruber, a najmłodszym członkiem zespołu jest… 29-letni Lukas Klapfer. Trenerem głównym nadal będzie Christoph Eugen. Wspierać go będą Falko Krismayr (skoki) i Thomas Baumann (biegi).

 

W kadrze A do nowego sezonu przygotowywać się będą: Tomaz Druml, Martin Fritz, Lukas Greiderer, Mathias Hochegger, Harald Lemmerer, Philipp Orter, Marco Pichlmayer, David Pommer, Sepp Schneider i

Mario Seidl.

 

FINLANDIA

 

W fińskiej kadrze A znalazło się sześciu zawodników: bracia Ilkka i Matti Herola, Mikke Leinon, Arttu Maekiaho, Janne Ryynaenen i Eetu Vaehaesoeyrinki. Sztab szkoleniowy pozostał bez zmian – kadrę prowadzić będzie nadal Petter Kukkonen, a asystować mu będzie Jari Hiekkavirta.

 

W kadrze „Lahti 2017”, faktycznie będącą drugim zespołem, pod okiem Anttiego Kuismy trenować będą: Ville Heikkinen, Eero Hirvonen, Mikko Hulkko, Wille Karhumaa, Henri Kavilo, Atte Korhonen, Leevi Mutru, Severi Taipale, Marcus Torni oraz Arttu Aalander.

 

Reprezentanci Suomi w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Tradycyjny, inaugurujący przygotowania obóz w Vuokatti potrwa do 7 czerwca.

 

 

FRANCJA

 

We francuskiej kombinacji bez niespodzianek i rewolucji – W pierwszym zespole trenować będzie sześciu dwuboistów: Francois Braud, Hugo Buffard, Theo Hannon, Sebastien Lacroix, Maxime Laheurte i Jason Lamy Chappuis. Trzeba zaznaczyć, że Hannon pomimo trenowania w tej grupie, będzie posiadał status członka kadry B. Trenerem zespołu pozostał Etienne Gouy, a pomagać mu będzie Jerome Laheurte (trener skoków).

 

W kadrze B, pod opieką Nicolasa Bala, znajdzie się 4 zawodników: Wilfried Cailleau, Samuel Guy, Geoffrey Lafarge i Nicolas Martin. Zespół juniorów poprowadzi Frederic Baud, a w składzie ekipy znaleźli się: Tom Balland, Nicolas Didier, Antoine Gerard i Laurent Mulethaler.

 

 

NIEMCY

 

Po świetnym sezonie dla Niemców trudno było się spodziewać rewolucji. Grupa 1a składa się z trzech podgrup – w zespole A znaleźli się dwaj najlepsi zawodnicy poprzedniego sezonu – Eric Frenzel i Johannes Rydzek, a także Bjoern Kircheisen, Tino Edelmann i Fabian Riessle. W grupie B trenować będą: Manuel Faisst, Tobias Haug i David Welde, a w zespole C jedynym zawodnikiem jest Jakob Lange. Sztab szkoleniowy nie zmienił się – trenerem głównym jest Hermann Weinbuch, a pomagają mu Ronny Ackermann, Kai Bracht  i Holger Bauroth.

 

W kadrze Ib pod wodzą Kalusa Edelmanna i Nico Reichenbergera przygotowywać się będzie sześciu kombinatorów: Philipp Blaurock, Wolfgang Bösl, Janis Morweiser, Paul Hanf, Tom Lubitz i Dominik Schwaar.

 

NORWEGIA

 

Nowym szkoleniowcem reprezentacji został Bjoern Kaare Ingebrigtsen – zastąpił on na stanowisku Kristiana Hammera, który po minionym sezonie zrezygnował z pełnionej funkcji. Ingebrigtsenowi w pracy pomagać będą Nik Huber, odpowiedzialny za skoki, oraz Svein Vidar Thun, zajmujący się umiejętnościami biegowymi i fizjoterapią.

 

Ogłoszono także skład kadry A na sezon 2014/2015. Znaleźli się w niej: Joergen Graabak, Magnus Krog, Mikko Kokslien, Haavard Klemetsen, Jan Schmid, Magnus Moan i Thomas Kjelbotn.

 

 

SŁOWENIA

 

Również w Słowenii zmienił się trener pierwszego zespołu. Następcą Primoza Triplata wybrano Joze Bercica. Przed objęciem tej funkcji, Bercic zajmował się skokami narciarskimi kobiet, a także wspomagał słoweńską kadrę dwuboju w treningu skokowym. Nowemu trenerowi reprezentacji Słowenii pomagać będą Igor Jelen oraz Tomas Kurik (serwismen)

 

Kadra A składać się będzie zaledwie z dwóch zawodników – Marjana Jelenki i Gaspera Berlota. W kadrze B przygotowywać się będą: Joze Kamenik, Borut Mavc i Matic Plaznik. Luka Oblak posiada status kandydata do kadry B. W zespole juniorów pod wodzą Petera Josta i Anze Obrezy, będą trenować: Urh Kranjcan, Vid Vrhovnik i Leon Sarc.

 

Po minionym sezonie karierę zakończył czołowy słoweński kombinator, Mitja Oranic, który zamierza teraz skupić się na ukończeniu studiów.

 

 

WŁOCHY

 

W słonecznej Italii bez zmian – trenerem głównym pozostał Jochen Strobl, wspomagany przez Fina Kimmo Savolainena (skoki) i Pietro Frigo (biegi). Za przygotowanie sprzętu dalej odpowiadać będzie Michele Giuliani.

 

W składach kadr nie zaszły niespodzianki. Brakuje jedynie Giuseppe Michelliego, który zakończył karierę. W kadrze narodowej „World Cup Team” znalazł się tylko Alessandro Pittin. W drużynie „A” przygotowywać się będą: Armin Bauer, Samuel Costa i Lukas Runggaldier. W skład kadry B weszli: Raffaele Buzzi, Manuel Maierhofer i Mattia Runggaldier.

 

Andrzej Grabowski

Komentarze - 4

ale10poz

Opublikowano: 2014-06-04 16:11:02

A co z Mitją Oraniciem u Słoweńców? Zakończył karierę, czy poza kadrami się znalazł?

jedrek

Opublikowano: 2014-06-04 16:38:31

Tak, skończył karierę. Dzięki za czujność ;) Poszukałem informacji i przed chwilą dorzuciłem o tym zdanie.

Flawia

Opublikowano: 2014-06-06 09:30:41

"Jakob zyLange" i "Finna Kimmo Savolainena" moze i ladnie brzmia, ale no ;)

jedrek

Opublikowano: 2014-06-06 11:09:28

Ale no wiem, przepraszam i już poprawiam :) Jak zwykle, dzięki za czujność :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl