Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zaprezentowano kalendarze na sezon 2014/2015, powrót Sapporo!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-06-07

Na kongresie FIS w Barcelonie, oprócz wyboru miast-gospodarzy wszelakich imprez mistrzowskich, zatwierdzono także kalendarze na nadchodzący sezon. Największą niespodzianką jest powrót do Pucharu Świata rywalizacji w japońskim Sapporo. Dyskutowano także nad rywalizacją kobiet w dwuboju.

 

Rywalizacja o Kryształową Kulę zostanie zainaugurowana sprintem drużynowym w Kuusamo. Przed świętami dwuboiści zmierzą się jeszcze w Lillehammer i Ramsau. Pierwszymi zawodami w nowym roku będzie konkurs drużynowy w Schonach. Po konkursach w Schwarzwaldzie, przeniesiemy się do Chaux-Neuve. Tydzień później odbędzie się druga edycja Nordic Combined Triple, ponownie w Seefeld.

 

Bardzo ciekawie prezentuje się trzeci period PŚ, poprzedzający mistrzostwa świata w Falun. Najpierw kombinatorzy po 8 latach przerwy odwiedzą Sapporo – ostatni raz zmierzyli się tam podczas MŚ 2007 – w sprincie triumfował Hannu Manninen, a w Gundersenie – Ronny Ackermann. Następne dwa tygodnie to zawody w Val di Fiemme i Libercu; obydwie miejscowości również powracają do pucharowej karuzeli.

 

Ostatni period, już po mistrzostwach świata, bez zaskoczeń. Dwa konkursy w Lahti, zawody w Trondheim i finał rywalizacji w Oslo. Ogółem odbędzie się 17 indywidualnych zawodów, aż 5 sprintów drużynowych i jeden konkurs drużynowy. Martwi aż tak duża liczba niewiele wnoszących team sprintów.

KALENDARZ PŚ 2014/2015

 

Terminarz Letniego Grand Prix od lat jest praktycznie niezmienny. Cykl rozpocznie się 23 sierpnia w Oberwiesenthal, w środku kolejnego tygodnia kombinatorzy odwiedzą Villach, a zabawa zakończy się kilka dni później w Oberstdorfie.

 

KALENDARZ LGP 2014

 

Kalendarz Pucharu Kontynentalnego nie należy do przesadnie zapchanych. Planowanych jest 18 kombinacji, choć tylko 13 jest potwierdzonych. Niepewna jest między innymi inauguracja cyklu w Soldier Hollow/Utah Olympic Park. Na pewno się przedświąteczne zawody w Klingenthal, a także noworoczne w Hoeydalsmo, Falun i Planicy. Po mistrzostwach świata juniorów w Ałmatach, być może odbędą się dwie kombinacje w Austrii, choć nieznany jest jeszcze gospodarz zawodów. Pewne jest, że druga liga zimowego dwuboju zakończy sezon w Kuusamo i Czajkowskim.

 

KALENDARZ PUCHARU KONTYNENTALNEGO 2014/2015

 

FIS mocno zapalił się do rozwijania kombinacji norweskiej kobiet, co poskutkowało potwierdzeniem obozu treningowego dla dwuboistek, który odbędzie się w dniach 26-30 sierpnia na obiektach w Oberstdorfie. Obecność potwierdziło już 11 państw.

 

Andrzej Grabowski

Komentarze - 2

Sakuraj

Opublikowano: 2014-06-08 17:51:16

I warto też godziny tych kombinacji wpasować w ramówke TV Eurosportów włączając to kraje w których leci Bundesliga, bo w ostatnim sezonie to nawet w Eurosporcie 2 się miejsce nie znajdowało. Skoki bywały już o 9 rano. Śmiało można je robić o 8, a bieg o 10:30 i będzie dobrze. Osobiście już nie mogę się doczekać sezonu zimowego ;)

Doktor46

Opublikowano: 2014-06-24 10:49:07

Po co oni chcą robic kombinacje norweską kobiet jeżeli męska kombinacja jest słabo promowana :) często brak transmisji i wgl. :P

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl