Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Inauguracja Pucharu Świata w Kombinacji Norweskiej już za tydzień

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-11-21

Sezon zimowy dla kombinatorów norweskich rozpoczyna się już za tydzień. Puchar Świata 2014/2015 otworzy konkurs w fińskim Kuusamo, a zakończą zawody w norweskim Oslo. Przed zawodnikami blisko  30 startów w zawodach PŚ. Być może ten sezon będzie szczególnie udany w wykonaniu Polaków.

 

W ubiegłym roku pierwsze zawody PŚ w Kuusamo wygrał zawodnik z Niemiec - Eric Frenzel. Jak się okazało był to dla niego bardzo udany sezon. Nieźle spiasali się również norwegowie. Najlepiej w zeszłym roku z naszych reptrezentantów poradził sobie Adam Cieślar, jednak nie zajął lepszego miejsca niż 21.

Kombinacja norweska w Polsce z roku na rok ma się coraz lepiej, dlatego też istnieje nadzieja na to, że nasi zawodnicy poradzą sobie bardzo dobrze i będą odnosić sukcesy wysokiej rangi. Być może tak stanie się już w tym sezonie, bo oczekują tego sami sportowcy, jak i kibice, których również z każdym rokiem jest więcej.

 

Zawodnicy polskiej kadry narodowej, czyli: Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Kacper Kupczak oraz Paweł Słowiok ponownie będą mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi na świecie zawodnikami. Wzbogacą się z pewnością o nowe doświadczenia i miejmy nadzieję, że także spełnią cele, które postawili sobie na zbliżający się sezon.

Szczepan Kupczak w niedawnym wywiadzie dla naszego serwisu powiedział m.in. o celu na sezon 2014/2015: "Chcę w końcu regularnie zaznaczać obecność Polskiej kombinacji w 30 PŚ. Mam nadzieję, że jesteśmy na tyle przygotowani, aby tam zamieszać. Myślę, że razem z chłopakami mamy ten sam cel i uda nam się wywalczyć kwotę dla 3 zawodników." Na to samo pytanie odpowiedział mi również Paweł Słowiok: "Cel na pewno jest oczywisty, jak najczęściej TOP 30, a nawet parę razy zakręcić się w TOP 20 Pucharu Świata.".

 

Jak widać polscy kombinatorzy mają prawie takie same plany. Serdecznie życzymy im tego, aby wszystko poszło zgodnie z zamierzeniami, a ciężkie treningi przygotowawcze i praca nie poszły na marne.

 

Bożena Tyc

foto: profil fb - Polish Nordic Combined Team

Komentarze - 2

Sakuraj

Opublikowano: 2014-11-21 18:59:20

Nareszcie jakiś news o kombinacji - już się bałem, że zapomnieliście :D Apropo sezonu - błędem jacy popełnili układający kalendarz PŚ jest to, że poświęcili kilka konkursów Gundersenem dla sprintu drużynowego... Po co np w Kuusamo od razu na początek takie coś? Można by było zrobić dwie indywidualne, a sprint drużynowy jeden czy dwa na sezon, tak jak jest ze zwykłą drużynówką... Szkoda, że nie ma Penalty Race ;(

Sakuraj

Opublikowano: 2014-11-21 21:58:25

A i dodam jeszcze, że miło by było jakby ktoś od Skipola z redakcji komentował Kombinacje, tak jak tu na filmie który odnalazłem: http://www.youtube.com/watch?v=x-23T43vC04&list=UUaPIxuTHFQemKuUoqLGGb8g&index=140

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl