Dwa konkursy indywidualne kombinatorów norweskich w Lillehammer, Adam Cieślar na starcie

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-12-05

Kolejnym etapem Pucharu Świata w kombinacji norweskiej są dwa konkursy indywidualne w Lillehammer.Zawodnicy będą rywalizować na skoczni HS-138 oraz na trasie biegu na dystansie 10 kilometrów.

Dzisiejsze kwalifikacje w norweskim Lillehammer wygrał Haavard Klemetsen, który doleciał na odległość 131m. Tuż za zwycięzcą sklasyfikowany został Austriak Christoph Bieler, który bardzo dobrze spisywał się już na treningach, a w kwalifikacjach oddał najdłuższy skok na odległość 134,5 metra. Trzecie miejsce zajął Niemiec  Eric Frenzel ze skokiem na odległość 132 m.

Tuż za podium uplasował się reprezentujący Czechy Tomas Portyk, który w kwalifikacjach uzyskał odległość 125,5 m. Piąte miejsce zajął Akito Watabe, który poleciał na 128 metr. W czołowej „dziesiątce” dzisiejszych kwalifikacji znalazło się także miejsce dla dwóch norweskich młodzieńców. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Sindre Ure Soetvik (126,5 m) a na miejscu ósmym siedemnastoletni  Jarl Magnus Riiber (129 m). Norwegów rozdzielił Jason Lamy Chappuis, którego skok na odległość 125m pozwolił mu zająć siódmą pozycję. „Dziesiątkę” uzupełnili Japończyk Taihei Kato (126,5 m) oraz tradycyjnie już bardzo dobrze spisujący się na skoczni Evgeniy Klimov (129 m).

Słabo zaprezentował się dzisiaj lider klasyfikacji generalnej Johannes Rydzek. Niemiec, który nienajlepiej spisywał się już na treningach, w kwalifikacjach uzyskał 116 metrów, co pozwoliło mu zająć 31. miejsce.

Adam Cieślar zajął 50. miejsce ze skokiem na odległość 110 m. Tuż za nim, na pozycji 51. sklasyfikowany został drugi z naszych reprezentantów, Paweł Słowiok, który skoczył dziś 107,5 metra.

LISTA STARTOWA

Zawody tak, jak zazwyczaj obejrzeć będzie można w Eurosporcie oraz w Eurosporcie 2. Konkurs skoków w sobotę i w niedzielę odbędzie się już z samego rana, ale na biegi będziemy musieli nieco poczekać.