Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja w Falun: Petarda Kupczaka, Cieślar walczy z chorobą [WYPOWIEDZI]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2015-02-20

Bardzo dobrze w konkursie skoków do kombinacji zaprezentował się Szczepan Kupczak. - Fajnie wykorzystałem warunek – powiedział 23-latek na gorąco po swojej próbie.

 

Słodko-gorzki smak miały występy Polaków w konkursowej serii pierwszych zawodów w kombinacji norweskiej. Po kilkugodzinnym oczekiwaniu na poprawę warunków świetny skok oddał Szczepan Kupczak (90 m), czego nie powtórzył niestety niedawny mistrz Uniwersjady Adam Cieślar. Jak się jednak okazało, przyczyna gorszej dyspozycji jest poważna.

 

- Źle się czuję, jestem chory. Chyba bierze mnie grypa. Całkiem mnie rozkłada. Nie wiem, czy miało na to wpływ to, że jechaliśmy tutaj trzy dni, czy to, że po prostu mnie gdzieś przewiało – mówił zrezygnowany Cieślar po skoku na odległość 83 metrów. - Nie mam pojęcia, jaki popełniłem błąd na skoczni, co było powodem tego słabszego skoku. Jestem rozkojarzony i zły na tę sytuację – dodał reprezentant AWF AZS Katowice i stwierdził, że jeśli w skokach tak mu stan zdrowia przeszkadza, woli nie myśleć o tym, co czeka go podczas biegu. Na tę chwilę Adam nie wie jeszcze, co czeka go w kolejnych dniach. Możliwa jest nawet rezygnacja z kolejnych konkurencji.

 

W dużo lepszym nastroju był w strefie dla dziennikarzy Szczepan Kupczak, który zaraz po skoku musiał rozsiąść się w fotelu lidera konkursu. Po wylądowaniu swojej próby na 90 metrze wiedział, że odpowiednio wykorzystał warunki, jakie panowały podczas jego próby na Lugnet Arenie.

 

- Miałem dobry warunek, ale ważniejsze, że potrafiłem go dobrze wykorzystać. Fajnie było! Może w pierwszej fazie narty za mocno uderzyły w powietrze, ale generalnie oceniając, było nieźle – powiedział rówieśnik Cieślara. Kupczak zwrócił uwagę na podobną cechę skoczni, o której wczoraj po treningu wspomniał Piotr Żyła. Stwierdził, że nie da się na niej lecieć i ogromnie dużo zależy od tego, jak zawodnik zachowa się na progu i nad bulą. - Trzeba mieć dobre kopyto – uważa Szczepan.

 

Kupczak: - Warunki na skoczni są zmienne, ale i na treningach było nieźle, więc może być fajny bieg. Tylko ja o wiele lepiej czuję się na skoczni, ale zobaczymy. Chciałem się dobrze pokazać i póki co pokazałem.

 

Jechaliśmy do Falun długo, ale do podróży jesteśmy przyzwyczajeni. Mieliśmy nocleg na promie, udało się to jakoś wszystko pogodzić. Na miejscu też nie narzekamy na nic, mamy dobre jedzenie, śpimy tuż przy skoczni i trasach, więc pod tym względem mamy komfort. Niektórzy mieszkają pół godziny drogi stąd. My – kończy zaczepiany przez norweską telewizję kombinator - parę minut piechotą.

 

Planowo bieg do kombinacji ma rozpocząć się o godz. 16.05.

 

Z Falun, Michał Chmielewski

 

Komentarze - 3

Petarda

Opublikowano: 2015-02-20 16:52:15

Jeśli 29 miejsce to petarda to nieźle!

Sakuraj

Opublikowano: 2015-02-20 17:06:47

Skok na jego przyzwoitym poziomie, a w biegu spodziewałem sie, że będzie max 45 więc można powiedzieć że występ się udał.

Raku

Opublikowano: 2015-02-20 17:27:38

Według zestawień Rafała to pobiegł faktycznie ciut lepiej niż w tym sezonie a wyższe miejsce związane jest z katastrofą Słoweńców, którzy się tym startem totalnie skompromitowali. No ale lokata w "40" to na pewno przyzwoite miejsce.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl