Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja norweska - polscy kadrowicze po pierwszym obozie w tym sezonie

Kombinacja norweska -> Artykuły

2015-06-11

Polscy kombinatorzy norwescy są już po pierwszym zgrupowaniu, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Szczyrku. Zawodnik kadry juniorów: Jan Łowisz oraz zawodnicy kadry młodzieżowej: Michał Gut-Chowaniec i Kacper Kupczak opowiedzieli o treningach i planach na sezon.

 

Kombinatorzy norwescy  oddali pierwsze skoki w tym sezonie na skoczni Skalite w Szczyrku. Sprawdzali także swoją formę na nartorolkach.

Jan Łowisz (zdjęciu w środku) obóz w Szczyrku ocenia pozytywnie, nie jest jednak do końca usatysfakcjonowany treningami na skoczni, sezon letni nie jest jednak dla niego priorytetem - To był mój pierwszy obóz w tym sezonie, także początek skakania można powiedzieć. Trenuję już od początku maja, więc treningi biegowe są już na poziomie dobrym, tak myślę. Oddałem pierwsze skoki i zapoznałem się z nowymi nartami. Trochę trzeba czucia tak zwanego złapać. Skoki nie są złe, ale jest kilka błędów do poprawy. Lato trzeba przetrenować dobrze i prezentować się na dobrym poziomie - powiedział Janek.

 

Michał Gut-Chowaniec został nowym członkiem kadry młodzieżowej, w której czuje się dobrze - Na obozie w Szczyrku trening został zrealizowany, współpraca z nowymi trenerami wypada bardzo fajnie. Rozumiemy się nawzajem. Plany na sezon letni to przede wszystkim treningi jak i starty w zawodach. W kadrze czuję się dobrze, cieszę się, że zostałem powołany"- wyznał kombinator.

 

Kacper Kupczak mimo tego, że jest świeżo po kontuzji, także brał udział w zgrupowaniu - Obóz w Szczyrku to były moje pierwsze treningi z powodu kontuzji, więc zacząłem spokojnie i trenowałem tylko no rowerze, siłowni i pchanie na rolkach. Na siłowni głównie pracowałem nad siłą rąk z powodu tej mojej bolącej stopy. Współpraca z trenerem Mateuszem  (Wantulokiem przyp. redakcji) powoli się układa, muszę się jeszcze przyzwyczaić do tego, że jest to teraz trener, a nie kolega z teamu. Sezon letni traktuję jako przygotowanie do zimy. A jak pójdą zawody w lecie to się okaże, wiadomo że każdy chce wypaść jak najlepiej, ja również - powiedział Kacper.

 

Bożena Tyc

 

Komentarze - 1

NC1994

Opublikowano: 2015-06-14 11:02:43

Dobre podejście ma Kacper Kupczak, jeśli sie weźmie ostro za siebie, to spokojnie wystartuje w PŚ w zimie. Janek w młodzieżowej powinien być już w tym roku, ale grunt, że pozostał w kadrze juniorów. Ciekawi mnie Michał, pierwszy raz w głównej kadrze, może sie sprawdzi.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl