Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polscy dwuboiści przeszli szereg badań

Kombinacja norweska -> Artykuły

2015-08-05

Wczoraj kadra młodzieżowa miała badania wydolnościowe oraz spirometryczne pod okiem dr. Andrzeja Klusiewicza z Instytutu Sportu. Zaś dziś nasi dwuboiści przeszli przez badania na ergometrze narciarskim.

 

W szeregu badań wzięli udział wszyscy kadrowicze poza Szczepanem Kupczakiem, który jest przeziębiony i ma problemy z zatokami. Analiza odbyła się podczas zgrupowania kombinatorów norweskich w Szczyrku. Badania wydolnościowe zostały przeprowadzone podczas biegu na nartorolkach pod Salmopol od strony Wisły. W czwartek nasi reprezentanci zmierzą się z zawodnikami z Ukrainy, będzie to tak zwany trening kompleksowy. Dwuboiści będą rywalizować na skoczni Skalite w Szczyrku, a następnie pobiegną po trasach w Istebnej.

 

Dziś do Szczyrku zawitała również kadra juniorów, planowo będą tam trenować do piątku. Przypominamy również, że Letnie Grand Prix w kombinacji norweskiej rozpoczyna się 29 sierpnia w niemieckim Oberwiesenthal. Mateusz Wantulok, trener kadry młodzieżowej, uprzedził już, że polscy zawodnicy będą startować tylko w europejskich konkursach.

 

Bożena Tyc

fot. PZN/Facebook

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl