Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Juniorska kadra kombinatorów norweskich trenowała w Klingenthal

Kombinacja norweska -> Artykuły

2015-08-25

Nasi reprezentanci w kombinacji norweskiej przez ostatni tydzień trenowali w niemieckim Klingenthal. Obóz treningowy specjalnie dla Skipol-a ocenił Jan Łowisz.

 

W Klingenthal od 16 do 23 sierpnia trenowali: Jan Łowisz, Daniel Mąka oraz Paweł Chyc, wszystko odbywało się pod okiem trenera grupy Tatrzańskiej - Tomasza Pochwały. Ze względu na niski budżet obozy treningowe odbywają się głównie w Szczyrku lub w Zakopanem, dlatego też polscy zawodnicy zadowoleni są z pobytu w Niemczech.

 

Reprezentanci kadry juniorów biegali na nartorolkach, a także oddawali skoki na średniej i dużej skoczni. "W Niemczech było super, pogoda dopisała nam doskonale. W pierwsze dni było trochę deszczyku i zimno, ale pod koniec obozu wyszło nam słońce i aż było miło trenować. Ogólnie głównym celem obozu były dobre skoki na dużej skoczni, szukanie stabilności w locie itp. Oczywiście do tego wchodziła wytrzymałość na nartorolkach. Trening zrealizowałem w stu procentach" - powiedział Jan Łowisz ( na zdjęciu).

Po ciężkim obozie kombinator z Witowa planuje krótki odpoczynek. "Teraz jestem w domu przez tydzień, a później planowane były zawody w Zakopanem, ale nie wiem czy się odbędą. Poza tym będziemy nadal wyjeżdżać na obozy do Szczyrku, bo innej możliwości nie mamy, jak na razie. Dokładnego planu wyjazdów jeszcze nie znam".

 

Bożena Tyc

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl