Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji: Fabian Riessle zwycięża w Lillehammer, dwóch Polaków z punktami [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2015-12-05

Niemiec Fabian Riessle okazał się najlepszy podczas pierwszych zmagań Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które gościły w norweskim Lillehammer. Nas, Polaków, mogą cieszyć wyniki biało-czerwonych - punkty zdobyli ostatecznie 20. Szczepan Kupczak i 27. Adam Cieślar. Sztuka ta nie udała się ich koledze, Pawłowi Słowiokowi, który zajął 47. miejsce.

 

Pogoda spłatała figla organizatorom – w sobotni poranek ze względu na niesprzyjające warunki wietrzne nie udało się przeprowadzić rywalizacji na skoczni, dlatego zdecydowano, że wiążące okażą się wyniki wczorajszej rundy PCR, w której dość niespodziewania triumfował Szczepan Kupczak po skoku liczącym 133,5 metra. Dodatkowo uznano, że dziś odbędzie się konkurs indywidualny, a nie drużynowy, który przeniesiono na niedzielę.

 

Punktualnie o 14.00 kombinatorzy wystartowali na biegowej trasie, a ostatecznie na mecie najszybciej zameldował się Niemiec, Fabian Riessle z czasem 25:22.4. Warto dodać, że po skokach zajmował 5. lokatę. Za jego plecami, ze stratą 12,5 sekundy, znalazł się Japończyk, Akito Watabe. Podium uzupełnił Fin, Ilkka Herola, który do lidera stracił 15.2 sekundy.

 

Wielki sukces stał się dziełem Szczepana Kupczaka - choć nie zdołał utrzymać pierwszego miejsca po skokach, to ostatecznie zajął 20. lokatę ze stratą ponad 1,5 minuty do triumfatora. Siedem pozycji niżej znalazł się jego kolega, Adam Cieślar, a 47. był Paweł Słowiok. Dla Szczepana Kupczaka były to pierwsze punkty w karierze w zawodach Pucharu Świata. Tym samym dwóch biało-czerwonych plasuje się obecnie w czołowej "30" klasyfikacji generalnej. Gratulujemy!

 

Wyniki po skokach 

Oficjalne wyniki

 

źródło: fis-ski.com

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 8

Sakuraj

Opublikowano: 2015-12-05 20:13:42

Moje kombinacyjne przemyślenia na dziś: Cele Polaków spełnione, świetny występ. Na to czekaliśmy i oby tak dalej. Szczepan zdobyłby punkty nawet skacząc nieco słabiej, bo miał sporą przewagę czasową nad 30 miejscem.Ważne też, że za 20 miejsce wypłacają jeszcze pieniądze, a od 21 miejsca w dół już nie. W zeszłym jeszcze roku nikt by nie uwierzył, że zawodnik biegający fatalnie i skaczący mocno przeciętnie pokona samego Erica Frenzela. Adam Cieślar też spisał się tak jak powinien występować patrząc na występy w LGP. Jeśli raz wyjdzie mu super skok to ma szansę na pierwszą 15. Paweł Słowiok natomiast dziś słabiej, ale chyba nie biegł na całego i jutro, jeśli będzie konkurs indywidualny pewnie pobiegnie z siłami które dziś trzymał w rezerwie. Jutro i w Ramsau dopiero zostanie zweryfikowana prawdziwa forma Polaków, bo trzeba mieć na względzie dyskwalifikacje niektórych zawodników jak Jelenko, Schmid czy Portyk, zakończenia karier przez okupujących zwykle miejsca przed nimi np przez Chappuis, Lacroixa, Bielera, Stechera, Demonga czy przerwy zdrowotne Costy, Kato oraz Dvoraka. Do tego pierwsze biegi sezonu zwykle przynoszą wyniki jakie później nie mają miejsca przez cały sezon, jak np w zeszłym roku podium Dvoraka, czy punkty Ilvesa bądź Klimova. Sam dzisiejszy bieg z cyklu tych bardziej interesujących, chociaż zwycięzca był znany od 2.5km... Wiecznie drugi nadal wiecznie drugi. Cieszy przełamanie Heroli, tak jak kiedyś wspomniał po tym jak zajął czwarte miejsce w Oslo, że na podium to on stanie nie raz. Dziś był pierwszy, ale raczej nie ostatni. Sprawdza się czarny scenariusz dotyczący coraz mniejszej ilości reprezentantów z mniej liczących się krajów w kombinacji. W tym roku Japończycy definitywnie już w drużynie nie powalczą, podobnie Francuzi bez Chappuis i Lacroix. Włosi i Amerykanie nie mają już teraz tak wyrównanych dobrych biegaczy, a Finowie są słabi w obu elementach kombinacji. Słowenia,Szwajcaria, Czechy i Polska nie jesteśmy w stanie wystawić drużyny, a Rosjanie i Estończycy są na to za słabi.

Raku

Opublikowano: 2015-12-06 10:37:07

Fajnie to wszystko podsumowałeś i ze wszystkim się zgadzam. No niestety jak skończą "betonowi" Włosi i bracia Fletcherowie to może zostać sześć krajów które są w stanie sklecić sztafetę, ale Japonia czy Francja już nie są w stanie nawiązać walki z najlepszymi i rywalizacja drużynowa powoli traci sens bo będzie się rozgrywać w gronie maks 8-9 drużyn a na podium będą zawsze trzy te same. Polacy wreszcie startują na miarę swoich możliwości, ale marketingowo przespane już nie wrócą. Jakby się dzisiaj obaj zmieścili w "20" to by była rewelacja. Dzisiaj niema żadnych DSQ, normalna skocznia więc dobrzy biegacze wiele nie tracą wiele więc walka będzie zacięta i dobry wynik ciężki do osiągnięcia.

Xander

Opublikowano: 2015-12-05 21:09:34

Bardzo udany występ naszych zawodników. Dwóch punktujących zawodników i to w tak mocno obsadzonych zawodach. Ręce same składają się do oklasków. Szczepan zachwycił na skoczni, ale i dziś w biegu pokazała się z niezłej strony. Udało się przybiec na 20.miejscu i zdobyć pierwsze punkty w karierze. To wielki sukces dla niego. Myślę że da mu to motywację do dalszej poprawy. Z biegiem trzeba jeszcze troche popracować, żeby czasy uzyskiwać w granicach 30 miejsca. Dziś biegowo był na 42. Adam dziś na swoim dobrym poziomie i też zdołał wywalczyć punkty. Przy lepszym skoku jest w stanie powalczyć o jeszcze lepszą pozycję. Ale i tak na skoczni było całkiem dobrze. Ogólnie widać duży progres jeśli chodzi o skoki. Szturc przyszedł z pomocą i od razu zaczęło to lepiej wyglądać. Jeszcze niech Słowiok się poprawi na skoczni. I któryś z młodych się przebije to będziemy mieć fajną drużynę.

Jacek

Opublikowano: 2015-12-05 22:33:44

24 czas biegu Cieślara i 7,5 km na plecach Frenzela wygląda naprawdę dobrze.Aby tak dalej,a w 30 zaczniemy go widywać dużo częściej.

sympatyk

Opublikowano: 2015-12-06 00:26:08

Bardzo Gratulujemy Grupie niedocenianych zawodników.

sympatyk

Opublikowano: 2015-12-06 00:30:50

Gratulujemy grupie niedocenianych sportowców

sympatyk

Opublikowano: 2015-12-06 00:37:02

Dla Dyletantów i Pseudo- Ekspertów Kombinacji Norweskiej Odsyłamy Ich do Słownika Wyrazów Obcych !!!!

Luk

Opublikowano: 2015-12-06 10:27:48

No brawo, pierwszy raz od niepamiętnych czasów patrzyłem na kombinację w Eurosport i wyglądało to super. Przydałby się na stronie jakiś moduł z godziną i datą przyszłych zawodów oraz miejscem transmisji, tak jak jest na skijuming.pl. Dziś jest gdzieś konkurs do obejrzenia?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl