Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji norweskiej: Magnus Krog na czele w Lillehammer, tylko Cieślar punktuje [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2015-12-06

Reprezentant gospodarzy Magnus Krog został zwycięzcą drugich w tym roku indywidualnych zmagań w kombinacji norweskiej rozgrywanych na arenach w Lillehammer. Norweg, który po skokach plasował się na 15. pozycji, ostatecznie zwyciężył z czasem 25:41.8. Punkty zdobył tym razem tylko Adam Cieślar, a sztuka ta nie udała się ani Szczepanowi Kupczakowi, ani Pawłowi Słowiokowi.

 

Po skokach na czele znajdował się Austriak, Mario Seidl, który uzyskał w swojej próbie 101 metrów. Za nim uplasował się reprezentant AZS AWF Katowice, Szczepan Kupczak, który wylądował na 98. metrze i przed biegiem tracił do lidera 5 sekund. Ostatecznie ani Polak, ani Austriak nie zdołali utrzymać wysokich lokat. Szczepan Kupczak tylko na pierwszym pomiarze czasu znajdował się na 2. pozycji, na kolejnym był już 9. i biegł w dużej grupie, która powoli traciła szansę na lokatę w pierwszej piątce. W okolicach 5. kilometra Kupczak znajdował się na 15. miejscu, dzieląc dwie grupy zawodników. Niestety, Polak powoli tracił siły, a na ostatnim okrążeniu ostatecznie wypuścił z rąk szansę na kolejne punkty w karierze. Lepiej na biegowej trasie poradził sobie z kolei Adam Cieślar, który cały czas plasował się w okolicach pierwszej połowy trzeciej dziesiątki. Ostatecznie Szczepan Kupczak musiał zadowolić się 32. lokatą. Do zwycięzcy stracił 1:41.3 sekundy.

 

Dorobek punktowy powiększył za to Adam Cieślar, który po skokach znajdował się na 20. miejscu, a po biegu zapisał na swoim koncie 23. lokatę i kolejne oczka do klasyfikacji generalnej. Strata wiślanina do zwycięzcy wyniosła 1:12.5 sekundy. W ślady Szczepana Kupczaka poszedł niestety Paweł Słowiok, który z Lillehammer wyjedzie bez punktów. W niedzielę zajął 46. pozycję, a linię mety przekroczył ponad 3,5 minuty później od Magnusa Kroga, dla któego było to drugie zwycęstwo w zawodach Pucharu Świata (pierwsze odniósł w Kussamo w 2011 roku).  

 

Kolejny świetny rezultat zaliczył wczorajszy triumfator, Fabian Riessle, który dzisiaj znalazł się na 2. miejscu. Podium uzupełnił Austriak, Lukas Klapfer. Zdobywcy Kryształowej Kuli w zeszłym sezonie, Ericowi Frenzelowi, przypadło 5. miejsce. 

 

WYNIKI PO SKOKACH

OFICJALNE WYNIKI

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Klasyfikacja Pucharu Narodów

 

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 4

Sakuraj

Opublikowano: 2015-12-06 15:51:58

No, dziś sytuacja wróciła do normy. Herola tradycyjnie w drugiej dziesiątce, Frenzel w czołówce, jakiś Włoch w punktach. Yachin wyleciał z dziesiątki poza punkty. Seidl tylko podczas letniej GP był w stanie być w czołówce. Nawet Portyk nieco gorzej, bo w zeszłym roku zdołał się utrzymywać w 20, a i biegi lepsze od Dvoraka miewał. Szkoda, że Y.Watabe już nie skacze tak dobrze, bo w biegu nie poprawił się w ogóle. Nic nowego można powiedzieć. Cieszy świetny skok Adama Cieślara, przez nieuczciwy system wiatru niestety nie znalazł się po nim w pierwszej dziesiątce. Szczepan Kupczak, niestety kolejne punkty zapewne zdobędzie dopiero na skoczni K120+,o ile znów będzie w trójce po skokach. Dziś niewiele mu zabrakło, ale i tak brawo. Co mnie martwi, Szczepan ma słabą technikę biegu, widać jak go mijają na prostej nie odpychając się, a on męczy się używając cały czas kijków. Musi to poprawić, bo skończy jak Klimov, albo co gorsza Ilves któremu ze skoków już nic nie zostało. A Paweł Słowiok dalej ma spory problem ze skokami, chociaż jeszcze niedawno na Uniwersiadach skakał jak Adam...

Xander

Opublikowano: 2015-12-06 16:49:16

Kolejny dobry wynik Adama. Na skoczni pokazał się z bardzo dobrej strony ale i bieg całkiem dobry. Szkoda że Szczepanowi nie udało się zdobyć punktów. Bieg wygląda u niego słabiutko. Skoro nawet zajęcie drugiego miejsca po skokach nie daje punktów to oznacza że jest źle. Czyli kolejne punkty mogą być jedynie na skoczni dużej o ile będzie w czołówce po skokach. Mógłby poprawić bieg chociażby do poziomu Słowioka. Ale i tak nie ma tragedii. Ale najważniejsze że Polacy zrobili progres i należy się z tego cieszyć. Rok temu mogliśmy tylko pomarzyć o takich wynikach.

kombinator norweski

Opublikowano: 2015-12-06 19:38:23

dajcie naszym zawodnikom lepsze narty biegowe i lepsze smary (a może lepszy serwis) to zobaczycie ten olbrzymi potencjał w kombinacji norweskiej w polskiej krwi, przypomnę , że pierwszy medal olimpijski zimowy zdobył Franek Groń właśnie w KN.Gratulacje dla chłopaków

ms.

Opublikowano: 2015-12-06 19:52:17

Bardzo dobry występ Cieślara, szkoda że Kupczakowi nie udało się dziś zdobyć punktów, naprawdę niewiele zabrakło. Gdyby połączyć skoki Szczepana z biegiem Adama wyszedłby bardzo dobry kombinator. Kupczak dziś był chyba zbyt zmęczony po wczorajszej walce, natomiast Cieślar prezentuje się zaskakująco dobrze, zwłaszcza biegowo, Słowiok niestety nie skacze najlepiej a i biegowo nie jest najlepiej, miejmy nadzieję że sytuacja się poprawi. Zwieńczeniem dzisiejszego weekendu była wypowiedź prezesa, który stwierdził że Adam Cieślar dziś był 23 a wczoraj 20, a o Szczepanie nawet nie wspomniał, nie wiem czy ta pomyłka była spowodowana zdenerwowaniem z powodu występu polskich skoczków czy prezes nie wiedział że wczoraj 20 był Kupczak a nie Cieślar.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl