Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ Ramsau: Riiber prowadzi po skokach, Polacy w trzeciej dziesiątce [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2015-12-19

Dzisiaj normalny obiekt w Ramsau (K-90 / HS-98) nie okazał się specjalnie szczęśliwy dla biało-czerwonych. Podopieczni Mateusza Wantuloka tym razem nie zdołali powtórzyć rezultatów z wczorajszej rundy kwalifikacyjnej i po zmaganiach na skoczni plasują się na 21. i 27. lokacie. Stawce przewodzi niedawny mistrz Norwegii, Jarl Magnus Riiber.

 

Długo w serii skoków prowadził Czech Tomas Portyk, który lądował na 92. metrze, a wyprzedził go dopiero Jarl Magnus Riiber, który z obniżonej, 18. belki zdołał poszybować 95,5 metra. Obecnie młody Norweg, który niedawno dość sensacyjnie zdobył tytuł mistrzowski w krajowym czempionacie, znajduje się na czele stawki ze 131 punktami na koncie i przewagą aż 37 sekund nad drugim Akito Watabe. Japończyk lądował dokładnie 3 metry bliżej od swojego rywala, ale punktowa strata licząca niemal 10 punktów przełożyła się na dużą różnicę i konieczność odrabiania na biegowej trasie. Do walki o czołowe lokaty zdaje się powracać Eric Frenzel, któremu 92 metry dają 3. miejsce. By powalczyć o lokatę na czele stawki Niemiec będzie musiał pobiec na tyle dobrze, by nadrobić 50-sekundową stratę. O podium może myśleć także czwarty Tomas Portyk.

 

Żaden z Polaków tym razem nie był w stanie znaleźć się w czołowej dziesiątce, a tym bardziej walczyć o miejsce na wirtualnym podium. 86,5 metra Szczepana Kupczaka dało mu dość odległą, 21. lokatę. Biorąc pod uwagę słabszą formę biegową reprezentanta AZS AWF Katowice, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że o punkty może być dziś wyjątkowo ciężko. Obecnie Polak traci do Riibera 1 minutę i 37 sekund. Pół metra bliżej lądował Adam Cieślar, co daje mu na półmetku 27. miejsce (strata: 1 minuta i 48 sekund).

 

Wszyscy dwuboiści skakali przy niewielkim wietrze w plecy, a rywalizacja odbywała się z 19. platformy startowej. Jedynie prowadzącemu Riiberowi, na prośbę trenera, obniżono rozbieg do belki numer 18.

 

Początek zmagań na biegowej trasie już o 15.10. Niestety, żaden z kanałów Eurosportu tym razem nie przeprowadzi relacji z zawodów. Popołudnie pokaże nam, czy mimo słabszych skocznych rezultatów Polakom uda się zapisać na swoim koncie kolejne punkty. 

 

PEŁNE WYNIKI SERII SKOKÓW

LISTA STARTOWA BIEGU

 

FOTO: Nordic Combined Norway

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl