Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji: Cieślar punktuje, Kupczak w szpitalu! [AKTUALIZACJA]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2015-12-19

Dzisiejsze zawody w Ramsau zdominowali reprezentanci Norwegii, którzy zajęli całe podium. Pierwszą lokatę zarezerwował dla siebie Magnus Moan, docierając na metę 10-kilometrowego biegu po 22 minutach i 17 sekundach. Spośród dwóch Polaków punkty zdobył jedynie Adam Cieślar, który zajął 25. miejsce. Szczepan Kupczak po wypadnięciu z trasy trafił do szpitala.

 

Już wyniki skoków, po których Szczepan Kupczak znajdował się na 21. lokacie, wróżyły, że dzisiejszy bieg nie będzie należał do najłatwiejszych. Dwuboista z AZS AWF Katowice zameldował się jedynie na pierwszym pomiarze czasu, na 24. lokacie, tracąc do lidera ponad minutę i 36 sekund. Do trzeciej fotokomórki już nie dotarł i ostatecznie pożegnał się z kolejnymi punktami Pucharu Świata, nie kończąc biegu. Jak się później okazało, powodem był upadek na ostrym zakręcie:

 

- Na pierwszym okrążeniu Szczepan wypadł z trasy na bardzo ostrym zjeździe połączonym z 90-stopniowym zakrętem. Czarny punkt dzisiejszych zawodów. Organizatorzy dobrze wiedzieli, że jest to niebezpieczne miejsce, pomimo tego nie zabezpieczyli go żadną siatką bądź materacem. Dobrze że organizatorzy nie rozumieją polskiej "łaciny", wiązałoby się to z czerwona kartką i odesłaniem na trybuny - informował za pośrednictwem swojego Facebooka Mateusz Wantulok. I dodał, że w niedzielę Kupczaka zastąpi Paweł Słowiok.

 

O  dobre imię biało-czerwonych dzielnie walczył jednak Adam Cieślar, który poprawił 27. lokatę po skokach i uplasował się na 25. pozycji, tracąc do lidera 51.4 sekundy. Tym samym po trzech konkursach wiślanin zajmuje w klasyfikacji generalnej 29. miejsce z dorobkiem 18 punktów. Kupczak ma na swoim koncie o 7 oczek mniej, co daje 34. lokatę.

 

Dzisiejsze zmagania w Ramsau padły łupem trzech Norwegów – zwyciężył 20. po skokach Magnus Moan, dla którego był to 25. triumf w zawodach PŚ. Ostatnie przypadło mu w marcu 2015 roku w Trondheim. Sobotnia wygrana wywindowała go na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Tuż za jego plecami znalazł się jego imiennik Magnus Krog, który przewodzi stawce PŚ. Podium uzupełnił prowadzący po skokach Riiber, którego ostateczna strata wyniosła 1 sekundę.

 

Swoje zwycięstwo na łamach telewizji NRK skomentował Magnus Moan, który przed sezonem zmagał się z problemami zdrowotnymi. - Nie jestem zdziwiony, że triumf przyszedł właśnie teraz, to dowód, że wykonałem solidną pracę. Moje cele się jednak nie zmieniają - chcę być coraz lepszy, a zawody traktować jako sprawdzenie swoich możliwości - przyznał po biegu 32-letni reprezentant kraju Wikingów. Ocenił też występ swojego młodszego kolegi, Jarla Magnusa Riibera, ktory znalazł się ostatecznie na trzecim miejscu. - Udowodnił dziś, że jest jednym z najlepszych skoczków w stawce. Jeśli będziemy współpracować i uczyć się od siebie nawzajem, możemy stworzyć coś wspaniałego.

 

Już jutro kolejne zmagania na skoczni i trasie w Ramsau. Seria skoków, którą poprzedzą kwalifikacje (bądź seria próbna), o 11.30. Cztery godziny później dwuboiści po raz drugi wystartują w biegu na 10 kilometrów.

WYNIKI PO SKOKACH

OSTATECZNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

 

FOTO: dagbladet.no

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 3

Arn

Opublikowano: 2015-12-19 16:29:52

Jutro raczej Paweł za Szczepana. Swoją drogą jeśli Adam Cieślar wejdzie do 55 wlr to Polska będzie mogła wytawiać 3 zawodników?

Kapustnik

Opublikowano: 2015-12-19 20:43:45

Jak już polska kombinacja zaczęła się odradzać to nagle takie nieszczęście. Miejmy nadzieję, że wizyta w szpitalu to tylko tak profilaktycznie.

Luk

Opublikowano: 2015-12-19 21:22:50

Podbijam pytanie, dlaczego nie startuje 3 Polaków w PŚ? I dlaczego w zawodach pucharu kontynentalnego nie startuje żaden Polak? Jak mamy zbudować drużynę skoro startuje 2 zawodników?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl