Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pucharowa niedziela w Ramsau: Obaj Polacy w konkursie [WYNIKI KWALIFIKACJI]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2015-12-20

Dziś czekają nas kolejne emocje związane z rywalizacją w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej w Ramsau. Tym razem na starcie kwalifikacji pojawili się Adam Cieślar i Paweł Słowiok. Ten drugi zastąpił Szczepana Kupczaka, którego po wczorajszym wypadku na trasie czeka miesięczna przerwa w startach. W kwalifikacjach obaj biało-czerwoni uzyskali awans do głównego konkursu. Już o 11.30 seria skoków.

 

Najlepszy w rundzie kwalifikacyjnej okazał się Jarl Magnus Riiber, wczorajszy lider po serii skoków, ostatecznie trzeci po zmaganiach na biegowej trasie. Choć nie oddał najdłuższego skoku, to o ponad 7 punktów wyprzedził drugiego Tomasa Portyka. Norweg uzyskał 92,5 metra, Czech lądował metr bliżej. Gdyby runda PCR miala być liczona jako seria skoków, to Riiber miałby 28 sekund przewagi nad rywalem. Najniższy stopień kwalifikacyjnego podium uzupełnił Austriak Fabian Steindl, lądując dokładnie na 90. metrze wyznaczającym punkt konstrukcyjny obiektu w Ramsau.

 

Polacy, choć nie zachwycili, to uzyskali bezproblemowy awans do zawodów. Obaj zdołali doskoczyć do 83. metra, dzięki czemu Adam Cieślar uplasował się na 40. pozycji, ex aequo z Amerykaninem, Taylorem Fletcherem. Jedynie o 0.1 punktu mniej zanotował na swoim koncie Paweł Słowiok, co dało mu 42. lokatę. Jeśli mielibyśmy przełożyć wyniki na skoczni na czas, to biało-czerwoni traciliby do lidera odpowiednio 1 minutę i 52 sekundy oraz 1 minutę i 53 sekundy.

 

W czołówce znalazło się też dwóch Norwegow: 4. Joeergen Grabaak (92,5 metra) i 5. Jan Schmid (89,0 metrów). Szóste miejsce zajął z kolei Japończyk Akito Watabe, autor najdłuższego skoku (94,0 metry). Zawodnicy rywalizowali z różnych belek startowych, od 18. (Jarl Magnus Riiber, na prośbę trenera), przez 20. (Polacy) i 21. Dalekie skoki utrudniał tylni wiatr.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

LISTA STARTOWA SKOKÓW

 

Zmagania na obiekcie HS-98 w Ramsau am Dachstein rozpoczną się już o 11.30. 4 godziny później start biegu. Wyniki, jak zawsze, na Skipolu.

 

FOTO: PZN

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 2

ms.

Opublikowano: 2015-12-20 11:40:35

Szkoda Szczepana, miejmy nadzieję że szybko sie pozbiera. Dzisiaj o punkty może być cieżko, jeżeli nasi będą skakać tak jak w kwalifikacjach. Czy jest dostępny jakiś stream z zawodów bo na eurosporcie nawet powtórki nie będzie, nie rozumiem co robi ta stacja, emitują powtórki biathlonu, skoków, narciarstwa alpejskiego, które było transmitowane na żywo a nie mogą puścić powtórki kombinacji która nie była relacjonowana na żywo, pewnie chodzi o promowanie eurosport playera, żeby ludzie musieli płacić za obejrzenie zawodów bo innego powodu chyba nie ma.

Kasia Nowak

Opublikowano: 2015-12-20 14:07:26

Można sprobować wpisać w google "ORF eins online", Mateusz Wantulok informował za pośrednictwem swojej strony na Facebooku, że stacja ma transmitować zawody. Niestety, Eurosport nas nie rozpieszcza, wręcz przeciwnie...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl