Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji: Seefeld nieszczęśliwe dla Cieślara, Frenzel znów pokazuje moc [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-01-30

Eric Frenzel i Akito Watabe nie dają o sobie zapomnieć, a austriackie Seefeld przeistacza się w prawdziwą arenę walki między Niemcem a Japończykiem. Dziś po raz kolejny zwycięsko z tej potyczki wyszedł Niemiec, pewnie odnosząc 27. pucharowy triumf w karierze. Bez punktów w Austrii pozostał Adam Cieślar.

 

 

 

Trudno dziś przewidywać zwycięzcę austriackiej rywalizacji w ramach Nordic Triple, ale jeśli w Seefeld nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, to walka o triumf rozegra się między Japończykiem Akito Watabe a obrońcą Kryształowej Kuli Ericeim Frenzelem. Po sobotnich zmaganiach na skoczni obaj dwuboiści wypracowali kilkunastopunktową przewagę nad resztą stawki, choć wcale nie lądowali najdalej. Niemiec z 19. belki uzyskał 99,5 metra, a Japończyk z tego samego numeru najazdu poszybował 4 metry dalej. Otrzymał jednak znacznie mniej dodatkowych punktów za niesprzyjające warunki, dlatego na trasę wybiegł jedynie 4 sekundy przed swoim największym rywalem. Daleko w tyle pozostał trzeci w rundzie skoków Austriak Bernhard Gruber, który został autorem najdłuższej próby dzisiejszego dnia (106,0 metrów), ale ta dała mu niemal 14 punktów mniej od Watabe - reprezentant gospodarzy tracił po skokach aż 56 sekund i ostatecznie nie był w stanie odrobić tej różnicy.

 

Granicę setnego metra przekraczali także 4. Haavard Klemetsen (103,5 metra), 5. Samuel Kosta oraz 6. Lukas Klapfer (obaj po 105,0 metrów), a także kolejny kombinator z kraju Wikingów, 7. Jan Schmid (102,5 metra).

 

Wyniki na skoczni pokazały, że Adam Cieślar wciąż szuka swojej lepszej dyspozycji. Jak na razie nie udaje mu się uzyskać punktowej lokaty - dzisiejszy skok na 93,5 metra oddany z 18. platformy najazdowej przy wietrze w plecy (rekompensata wynosząca 14.1 punktu) dał na półmetku 36. lokatę i stratę 3 minut i 21 sekund do Watabe. Z racji że dziś startowało tylko 50 najlepszych zawodników wczorajszych zmagań, o punkty nie walczył Paweł Słowiok.

 

Bieg, jak to zwykle bywa, rządził się swoimi prawami, jednak w Seefeld na czele znajduje się tylko jedno prawo, które można żartobliwie nazwać „prawem Frenzela” - Niemiec odniósł 8. z rzędu zwycięstwo w zawodach zaliczanych do cyklu Nordic Combined Triple. Strata 4 sekund okazała się dla Niemca drobnostką - już na drugim pomiarze czasu zdołał wyprzedzić swojego azjatyckiego rywala , a na trasie pozostałej do mety tylko powiększał przewagę, która ostatecznie wyniosła 24.9 sekundy. Duży spadek zaliczył Bernhard Gruber - plasujący się po skokach na wirtualnym trzecim miejscu ostatecznie znalazł się na 10. lokacie. Jego miejsce „na pudle” zajął kolejny reprezentant Niemiec, Fabian Riessle. Jego strata do triumfatora wyniosła już minutę i 27 sekund.

 

Adam Cieślar nie tylko nie zdołał poprawić 36. rezultatu uzyskanego na skoczni, ale zaliczył jeszcze spadek o 6 lokat. Na metę przybiegł 5 minut i 6 sekund po najlepszym Niemcu. Sam bieg dałby podopiecznemu Mateusza Wantuloka 39. rezultat. Z kolei najszybszy na 10 kilometrach był ostatecznie 5. Magnus Krog - cały bieg zajął mu nieco ponad 22 minuty i 48 sekund. Tym samym Norweg zdołał awansować aż o 19 (!) lokat. Miko Koksliena wywindował tylko nieznacznie gorszy bieg (22:53.8) - z 41. miejsca Fin zdołał przesunąć się na punktowaną, 24. pozycję.

 

4 triumfy z rzędu w zawodach Pucharu Świata spowodowały, że prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu objął Eric Frenzel. Za jego plecami znajduje się dotychczasowy lider, Fabian Riessle, a trzecie miejsce należy do Akito Watabe, który jako jedyny próbuje walczyć z wyśmienicie dysponowanym reprezentantem naszych zachodnich sąsiadów.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

PEŁNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

 

KaEn

 

Komentarze - 4

domo

Opublikowano: 2016-01-30 17:09:55

Po dobrym początku sezonu Polaków znowu pszyszedł Kryzys niestety bez dobrej postawy na skoczni nie ma szans na Punkty PŚ bo w biegu Cieslar nie ma szans z o wiele lepszymi zawodnikami A tak ktoś wie kiedy wogule wróci Kupczak?

KaEn

Opublikowano: 2016-01-30 17:47:28

Zakończył rehabilitację i od przyszłego tygodnia wznawia treningi :)

seba

Opublikowano: 2016-01-30 18:37:04

Eric Frenzel pokazuje że Seefeld należy do niego, czwarta Kryształowa kula jest w zasięgu Niemca mimo że nie przygotowywał się tak jak wczesniejszych sezonach to i tak jest w świetnej Formie ciekawy jestem czy uda mu się wyrównać rekord Hannu Manninena czyli 4 razy wygrać Puchar Świata jedynym który może mu zagrozić jest jego rodak Fabian Rießle bo Akito Watabe ma małe szanse by właczyć się o walke o pś wszystko roztrzygnie się w Skandynawii

ms.

Opublikowano: 2016-01-30 20:46:02

Podobnie jak w poprzednim sezonie tak i w tym polacy prezentują się coraz gorzej w miarę upływu czasu, ale co się dziwić jak mają takie warunki do treningu, dobrze że szczepan wraca, ale zanim osiągnie swój poziom może minąć wiele czasu, mam nadzieję że jeszcze przyjdzie mu bronić honoru polskiej kombinacji w tym sezonie. Niestety eurosport znowu dziś się wygłupił, powinni puścić powtórkę skoków do kombinacji zaraz po tenisie 0 15, ale oczywiście powtórka skoków ważniejsza i na kombinację zostało niewiele czasu, pokazali może z 10 skoków, szkoda ale dobrze że chociaż jutro nic nie szkodzi na przeszkodzie poza pogodą, ciekawe co się stanie gdy nie uda się rozegrać skoków, wtedy pewnie użyją wynikow pcr, ale jutro mają odbyć się 2 serie więc pcr zostanie użyte podwójnie, czy zmienią dystans biegu na 10 km, mam nadzieję że pogoda jednak pozwoli na pełne rozegranie jutrzejszych zawodów, a niespodziankę sprawi watabe i zdobędzie NCT 2016, choć jest to niestety mało prawdobodobne.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl