Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Znamy kalendarze PŚ w kombinacji na zimę 2016/17. Początek już w listopadzie?

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-04-11

Choć sezon Pucharu Świata w kombinacji dobiegł końca, włodarze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej nie próżnują – w dniach 8-10 kwietnia w szwajcarskim Zurychu obradowała Komisja Kalendarzowa FIS, która przygotowała plan rywalizacji na kolejną zimę. Co nas i kombinatorów czeka tym razem?

 

W sezonie 2016/17, według wstępnych, a przygotowanych przez Komisję Kalendrzową FIS obradującą w Zurychu planów, ma się odbyć 27 konkursów, w tym trzy drużynowe. Ciekawym i zapewne wartym uwagi zjawiskiem jest fakt, że tym razem sezon Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozpocznie się o tydzień wcześniej niż zmagania skoczków, bowiem dwuboiści staną w szranki już w listopadzie – sezon zainaugurują 26 i 27 listopada w fińskim Kuusamo, które w tym przypadku, odmiennie niż w rywalizacji skoczków, dalej cieszy się zaufaniem twórców kalendarza, niezależnie od niesprzyjających warunków atmosferycznych związanych z silnymi podmuchami wiatru uniemożliwiającymi rozegranie serii skoków. W kolejnym tygodniu zawodnicy pozostaną w Skandynawii i powalczą o punkty w norweskim Lillehammer na skoczni o rozmiarze HS-100. Przed Świętami wrócą jeszcze do centralnej Europy i austriackiego Ramsau, gdzie zakończy się pierwszy period zmagań.

 

W pierwszym miesiącu nowego roku kombinatorów czeka bardzo intensywny czas, bowiem w tym czasie kalendarz przewiduje łącznie 9 konkursów indywidualnych i jeden drużynowy, który zagości w Val di Fiemme. Dodatkowo rywalizacja odbędzie się w Kraju Św. Mikołaja (Kuopio, pod warunkiem potwierdzenia przez krajową federację i rodzime stacje telewizyjne) oraz we Francji (Chaux-Neuve). Miesiąc zakończą tradycyjne już zmagania w ramach Nordic Combined Triple w Seefeld.

 

W sezonie przedolimpijskim w kalendarzu nie mogło zabraknąć obiektów, na których odbędzie się walka o medale, dlatego też z początkiem lutego kombinatorzy wybiorą się w długą podróż – najpierw do PyeongChang, a następnie do Sapporo. Po powrocie do Europy czeka ich z kolei Światowy Czempionat w Lahti (21 lutego – 5 marca). Ostateczny bój o triumf w klasyfikacji generalnej, a zarazem ostatni, czwarty period PŚ, rozpocznie się już na Starym Kontynencie – w Oslo (11 marca) i Trondheim (15 marca). Wręczenie Kryształowej Kuli, podobnie jak w minionym sezonie, odbędzie się w niemieckim Schonach 19 marca. Czy wówczas Eric Frenzel pobije wyrównany przez siebie rekord Manninena w liczbie zdobytych Kryształów? A może w końcu ktoś stanie mu na drodze? O tym przekonamy się już za niecały rok!

 

Oficjalne kalendarze zmagań poznamy na początku czerwca po Kongresie FIS, który odbędzie się w meksykańskim Cancun.

 

Planowany kalendarz PŚ w kombinacji 2016/2017

 

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 7

Doktor46

Opublikowano: 2016-04-11 21:33:15

No ciekawy kalendarz :) Tylko mnie dziwi fakt, że jest tak mało zawodów w Niemczech. Przecież mają tylu zawodników w czołówce mnóstwo nowoczesnych skocznie i tras biegowych. Wiec nie rozumiem tego.

ale10poz

Opublikowano: 2016-04-12 17:14:38

Fajny ten kalendarz, oby czołówka odpuściła Azję to Akito może wreszcie KK zdobędzie. Ciekawe, czy Eurosport zrobi transmisję z Korei i Japonii, oby, bo pewnie bardzo ciekawie tam będzie, jak zawsze w takich egzotycznych miejscach. Niewiele małych skoczni, chyba Pittin nie ma po co wracać :( za to Riiber się może szykować na udany sezon.

Sakuraj

Opublikowano: 2016-04-12 17:18:10

Liczę, że Kuopio zostanie potwierdzenie. Świetne zawody tam były w tym roku. Do tego szkoda by było tracić kolejny konkurs. Do tego, we wstępnym zamieszczony był Niżny Tagił 11 grudnia, a teraz jest tam luka, podczas gdy w tym czasie będzie tam PŚ w skokach... Rosjanie jakieś cyrki robią, PK w Czajkowskim zaplanowany na marzec 2017 też pewnie odwołają.

baarttekk

Opublikowano: 2016-04-13 00:19:42

A czy taki kalendarz w biegach narciarskich też się pojawi?

Sakuraj

Opublikowano: 2016-04-13 19:23:05

Zapewne tak, tylko nie wiadomo kiedy. Na stronach FIS byl nawet kalendarz na dwa sezony do przodu, ale nie mozna go nawac nawet prowizorycznym. Wylatuje bodajze Ski Tour Canada i na zakonczenie mialby byc mini tour w Rosji.

2016-2017

Opublikowano: 2016-04-14 11:16:29

kalendarz biegi narciarskie http://www.fis-ski.com/mm/Document/documentlibrary/Cross-Country/04/33/21/WC_Calendar_CC16-19_status-oct2015_web_Neutral.pdf

Luk

Opublikowano: 2016-04-25 16:46:35

Polacy coraz śmielej zaglądają do 30-stki. Czy PZN ma zamiar starać się o organizację PŚ? Warto to zrobić w tym samym czasie co skoki, wówczas mamy piękne święto w Tatrach.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl