Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Akito Watabe: Jarl jest zdecydowanie najlepszym skoczkiem w kombinacji norweskiej w historii.

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-10-11

Akito Watabe udzielił niedawno wywiadu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w którym opowiedział m.in o kontuzji odniesionej latem która wyeliminowała go ze startu w Letniej Grand Prix, przygotowaniach do kolejnego sezonu zimowego oraz o Jarlu Magnusie Riiberze.

 
 

FIS: Zostałeś wykluczony ze startu w LGP z powodu kontuzji na początku lata. Jak to się stało i czy jesteś już gotowy do pełnego treningu?

 

Watabe: Stało się to w Sado na małej wyspie w Japonii podczas obozu treningowego. Wypadek zdarzył się na rowerze po 30 minutach jazdy nie zdążyłem wyhamować przed wąskim mostem.

Myślałem, że to nic poważnego, ponieważ nie czułem bólu, ale w szpitalu okazało się, że ręka jest złamana, choć rower wyszedł bez szwanku. Teraz jednak wszystko jest już w porządku i jestem w pełnym rytmie treningowym.

 

FIS: Nie widzieliśmy cię podczas LGP. Jak spędziłeś lato w Japonii?

 

Watabe: Spędziłem czas głównie na rehabilitacji. Nie miałem zbyt dużo czasu, ale spróbowałem trochę nowych rzeczy, bo to była dobra okazja.

 

FIS: Jak się czujesz po kontuzji, w ostatnich latach kontuzje cię omijały. Jaki jest twój poziom w tej chwili, czy jesteś gotowy do sezonu czy musisz jeszcze coś nadrobić?

 

Watabe: Nie miałem zbyt dużo czasu na przygotowanie do sezonu. Trening był mniej intensywny niż wcześniej. Miałem jednak czas na przygotowanie pod względem wytrzymałościowym i psychicznym Mogę powiedzieć, że jestem na tym samym poziomie, co sezon temu, ale wciąż mogę się poprawić.

 

FIS: Ostatnio razem z kadrą trenowałeś w europie. W jakich miejscach trenowaliście i czy jesteś zadowolony z treningów.. 

 

Watabe: Byliśmy w Oberhofie, Val di Fiemme i Planicy. W każdym miejscu spędziliśmy tydzień. Obecnie trenujemy w Ramsau. Trener zadał nam mocny plan treningowy. Momentami było bardzo ciężko, ale do tej pory wszystko się udało.

 

FIS: Jak zamierzacie spędzić czas do inauguracji w Ruce?

 

Watabe: Po zakończeniu zgrupowania w europie przez dwa tygodnie będziemy mogli wrócić do Japonii. 4 listopada jak zwykle wyruszymy do fińskiego Vuokatti.

 

 FIS: Latem świetną formą na skoczni imponował Jarl Magnus Riiber. Jako dobry skoczek jak ocenisz jego rozwój?

 

Watabe: Jarl jest zdecydowanie najlepszym skoczkiem w kombinacji norweskiej w historii. Jego skoki są na zupełnie innym poziomie. On jest fantastyczny. Czuję, że nie jestem na tym samym poziomie, ale nie jestem zazdrosny tylko sam próbuję poprawić swoje skoki metodą prób i błędów.

 

 

Źródło i foto: FIS

Autor: ms.

 

 

Komentarze - 1

kibic

Opublikowano: 2016-10-11 16:52:32

Daleko mi do czepialstwa ale prosze tlumaczcie bez tak razacych bledow ortograficznych. Wystarczy slownik podczas pisania.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl