Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

FIS ogłosił kalendarze na sezon 2016/2017 i 2017/2018. Są nowości [kombinacja norweska]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-10-16

Zima zbliża się nieubłaganie więc październik to najlepszy czas na ogłoszenie finałowej wersji kalendarza zawodów kombinacji norweskiej na najbliższy sezon. Ustalone wersje kalendarzy na nadchodzący nie różnią się praktycznie niczym od poprzednich zatwierdzonych w lecie.

 

Sezon 2016/2017

 
Puchar Świata:
 
 
Kalendarz Pucharu Świata praktycznie nie różni się od swojej poprzedniej wersji. Inauguracja sezonu nastąpi 26 listopada tradycyjnie w mroźnej Finlandii w Ruce nieopodal Kuusamo gdzie oprócz specjalistów od dwuboju klasycznego sezon zainaugurują także biegacze i skoczkowie narciarscy. Po zmaganiach indywidualnych w Finlandii w Norwegii zawodnicy zmierzą się w 2 konkursach indywidualnych oraz jednym drużynowym. W piątek i sobotę kombinatorzy będą rywalizowali na skoczni normalnej(hs100) , natomiast w niedzielę areną ich zmagań będzie skocznia duża. Pierwszy period zakończy się w Austriackim Ramsau dwoma indywidualnymi konkursami. Kolejny period rozpocznie się 7 stycznia zawodami w Lahti które zostały oficjalne potwierdzone.
 
W miejscu tegorocznych mistrzostw świata kombinatorzy zmierzą się w dwóch konkursach indywidualnych. W kolejnym tygodniu sportowcy przeniosą się do Włoskiego Val di Fiemme gdzie odbędą się 3 konkursy w jedyny w sezonie team sprint. Następne zawody przewidziane są we Francuskim Chaux-Neuve. Trzeci period rozpocznie się w Seefeld gdzie ponownie zawodnicy zmierzą się w turnieju Nordic Combined Triple którego zasady nie uległy zmianie. W pierwszy weekend lutego zawody odbędą się w Pyeongchang gdzie nastąpi próba przedolimpijska. Pierwszego dnia rywalizacji odbędzie się konkurs drużynowy a drugiego zawody indywidualne. Zawodnicy pozostaną na kontynencie azjatyckim bowiem następny weekend to zawody w Sapporo po których nastąpi impreza sezonu czyli Mistrzostwa świata w Lahti. Impreza rozpocznie się 21 lutego a zakończy 5 marca. Ostatni period to cztery zawody indywidualne. 11 marca kombinatorzy będą rywalizowali w Oslo po czym zostaną w Norwegii na zawody w Trondheim. Sezon zakończą zmagania w Niemieckim Schonach gdzie najlepsza 30 w ostatnim dniu zmagań zmierzy się oddając dwa skoki po czym zawodnicy pobiegną na dystansie 15 kilometrów.             
 
 
Puchar Kontynentalny:
 
 
Kalendarz Pucharu kontynentalnego nie uległ większym zmianom. Inauguracja nastąpi 16 grudnia w Niemieckim Klingenthal gdzie podczas pierwszego dnia rywalizacji kombinatorzy zmierzą się na dystansie zaledwie 5 kilometrów. Sobotnie i Niedzielne konkursy to tradycyjne zawody składające się z jednego skoku i biegu na dystansie 10 kilometrów.
 
Drugi period to zawody na północy europy. W dniach 7-8 stycznia kombinatorzy powalczą w Norweskim Hoeydalsmo po czym przeniosą się do Fińskiej Ruki a period zakończą w Estońskiej Ottepie która jest w kalendarzu po raz pierwszy od sezonu 2009/2010. Imprezą która będzie przerywnikiem przed kolejnymi zawodami będą mistrzostwa świata juniorów które odbędą się w Amerykańskim Park City które dotychczas inaugurowało sezon pucharu kontynentalnego. Impreza zacznie się 30 stycznia a zakończy 5 lutego. Trzeci period to zawody na przebudowanych skoczniach i trasach biegowych w Austriackim Eienerz. Koljnym przystankiem będzie słoweńska Planica. W czwartym periodzie kombinatorzy wystąpią w Niżnym Tagile w dniach 10-12 marca gdzie zakonczą sezon.
 
 
FIS Youth Cup:
 
 
Po zmaganiach które odbyły się w Vuokatti i Oberstdorfie w zimie młodzi sportowcy zmierzą się w czeskim Harrachovie w dniach 7-8 stycznia oraz w marcu w Trondheim gdzie być może odbędą się zawody w formie mixt.
 
 
 
Sezon 2017/2018
 
Ogłoszono także wstępne kalendarze na sezon 2017/2018. Ciekawie zapowiadają się zawody Leniej Grand Prix, gdzie zawodnicy powalczą w wielu miejscowościach.
 
 
Letnia Grand Prix:
 
 
Duże zmiany zajdą w LGP, gdzie zawodnicy będą rywalizowali przez kilka tygodni a kalendarz zostanie rozszerzony. Inauguracja cyklu ma nastąpić tradycyjnie w Oberswienthal gdzie zawodnicy zmierzą się w jedynych w cyklu zawodach w formie team sprint oraz zawodach indywidualnych. Inauguracja ma nastąpić 19 Sierpnia. Następnie w środku tygodnia zawodnicy wystąpią w Austriackim Tschagguns a tydzień zakończą zawodami w Oberstdorfie gdzie dotychczas cykl się kończył, teraz jednak tak nie będzie bo po ponad miesiecznej przerwie kombinatorzy wystartują w Villach w dniah 30 września- 1 października a tydzień później zakończą sezon w Słowenskiej Planicy która jest nowym miejscem w kalendarzu.
 
 
 
Puchar Świata
 
 
Inauguracja cyklu ma nastąpić 25 Listopada w fińskiej Ruce, następnie sportowcy przeniosą się do Lillehammer. Miejsce koljnych zawodów nie jest znane być może będzie to wolny weekend. Period zakończy się w połowie grudnia w Ramsau gdzie sportowcy wystartują w team sprincie i zawodach indywidualnych. 
 
Drugi period zacznie się w Niemczech a gospodarz zawodów zostanie wybrany w późniejszym terminie. Następnie sportowcy przeniosą się do Francuskiego Chaux-Neuve a period zakończą w Estonskiej Ottepie która po raz pierwszy będzie gościła najlepszych dwuboistów.
 
Trzeci period rozpocznie się w Seedeld gdzie zawonicy po raz kolejny zmierzą się w ramach cyklu Nordic Combined Triple. Pierwszy weekend Lutego to zawody we włoskim Val di Fiemme gdzie zawodników czeka trzydniowy maraton przedielony konkursem drużynowym. Tuż po tych zawodach sportowcy przeniosą się do Azji gdzie w Pyeongchang odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie które potrwają nieco ponad dwa tygodnie. Po Igrzyskach zawodników czeka koljny period w którym zawodnicy udadzą się do skandynawi a rywalizować będą w Lahti, Oslo, Trondheim. Sezon zakończy się zawodami w Niemieckim Schonach.
 
 
Źródłó: FIS
 
Autor: ms.
 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl