Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jarl Magnus Riiber chce wystartować w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Lillehammer

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-11-10

Jarl Magnus Riiber to niewątpliwie najlepszy skoczek wśród kombinatorów. Młody Norweg po raz kolejny pokazał że, potrafi skakać podczas mistrzostw Norwegii w skokach narciarskich które, odbyły się w Oslo pod koniec Października. Riiber podczas zmagań indywidualnych musiał uznać wyższość tylko Daniela-Andre-Tande, a w zawodach drużynowych wywalczył brązowy medal.

 

19-latek ma za sobą także starty w letnim pucharze kontynentalnym które odbyły się tego lata w fińskim Kuopio. Tamtejsze starty Norweg może uznać za udane, ponieważ w jednym z konkursów triumfował. Teraz Norweg ma zamiar wystartować w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Lillehammer.

 

Jarl Magnus Riiber powiedział po krajowych mistrzostwach, że jego małym marzeniem jest start w Pucharze Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Ten start nie kolidowałby z Pucharem Świata w kombinacji norweskiej, ponieważ kombinatorzy w tym terminie nie rywalizują. 
 
Głos w tej sprawie zabrał także mistrz Norwegii w skokach narciarskich Daniel-Andre-Tande.
Norweg przyznał, że jest pod wrażeniem sukcesów Riibera, który w rozmowie z nim powiedział, że chce jako pierwszy wygrać kryształową kulę w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Tande uważa że Riiber ma na to szanse.
 
Zapędy młodego Norwega studzi trener Norweskiej kadry skoczków, Austriak Alexander Stoeckl, który powiedział że Riiber musi najpierw go zapytać o możliwość startu w Pucharze Świata w skokach po czym wystartować w zawodach pucharu kontynentalnego i później ewentualnie w Pucharze Świata.
 
Plany Norwega są niewątpliwie bardzo ambitne i gdyby je zrealizował przeszedł by do historii. Jak dotąd jedynym, któremu udało się wygrać zawody Pucharu Świata zarówno w skokach jak i kombinacji był Anssi Koivuranta, który kryształową kulę zdobył "jedynie" w kombinacji norweskiej a w skokach wygrał "tylko" jeden konkurs Pucharu Świata. 
 
Riiber to bardzo utalentowany zawodnik, medalista Mistrzostw Świata Juniorów, triumfator tegorocznej Letniej Grand Prix. Na swoim koncie ma również zwycięstwo w Pucharze Świata w Oslo odniesione w tym roku oraz kilka miejsc na podium. W skokach narciarskich jego sukcesy są dużo mniejsze, głównie dlatego że startuje przede wszystkim w kombinacji norweskiej. Młody kombinator snując ambitne plany właściwie potwierdził że nie będzie zajmował się wyłącznie kombinacją. Jego dyspozycja na skoczni jest bardzo dobra, dlatego jego przejście do skoków za jakiś czas jest bardzo prawdopodobne, jednak najpierw Norweg chcę osiągnąć wielkie sukcesy w kombinacji a dopiero później w skokach narciarskich. Czy mu się uda, zobaczymy.
 
ms.
Źródło: NRK, informacja własna
 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl