Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bogaty weekend z kombinacją, Polacy wystartują w Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-12-14

Podczas gdy rywalizacja w Pucharze Świata w kombinacji w Ramsau wejdzie już w kolejną fazę po dwutygodniowej przerwie, w niemieckim Klingenthal młodsi koledzy powalczą o pierwsze punkty w Pucharze Kontynentalnym. Wśród nich nie zabraknie Polaków, choć do Ramsau pojedzie tylko dwóch biało-czerwonych. 

 

Puchar Świata

 

Pierwsze weekendy w PŚ w kombinacji nie były do końca udane w wykonaniu biało-czerwonych. Jedynym zawodnikiem zdobywającym punkty był Adam Cieślar, który dorobek powiększał w fińskiej Ruce. W Lillehammer nie pozwoliły mu na to problemy zdrowotne – jeszcze w czasie trwania weekendu Mateusz Wantulok informował nas o problemach z kostką, a teraz Jan Szturc dodał, że u reprezentant WSS Wisła pojawił się ból kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Dodatkowo podopiecznego Wantuloka dopadła trwająca ponad tydzień grypa, który wykluczyła go z treningów na skoczni w Wiśle Malince odbytych przez Szczepana Kupczaka i Pawła Słowioka. W związku z tym Adam Cieślar nie wystąpi w Pucharze Świata w Ramsau; zostanie w domu, by w pełni podreperować zdrowie.

 

- Skoki Adama zarówno wczoraj, jak i dziś nie były dobre, a przy okazji dwukrotnie miał jedne z najgorszych warunków na skoczni. Wiatr z tyłu na pewno nie sprzyja, a Adam potrafi świetnie wykorzystywać podmuchy pod narty. Los jak na razie odwraca się od nas plecami, ale to dopiero pierwsze zmagania – mówił nam szkoleniowiec na gorąco po zawodach w Lillehammer, tłumacząc sytuację swoich podopiecznych i dodając, że w Ramsau będzie lepiej.

 

Skład Polaków na PŚ Ramsau 2016 (HS98 / 10 km)

- Szczepan Kupczak

- Paweł Słowiok

 

W ubiegłym roku Ramsau nie było w pełni szczęśliwe dla Polaków – przed wszystkim przyniosło kontuzję Szczepana Kupczaka, z której skutkami ten zmaga się do dziś, wiele tracąc do rywali na trasie biegu. - Na pierwszym okrążeniu Szczepan wypadł z trasy na bardzo ostrym zjeździe połączonym z 90-stopniowym zakrętem. Czarny punkt dzisiejszych zawodów. Organizatorzy dobrze wiedzieli, że jest to niebezpieczne miejsce, pomimo tego nie zabezpieczyli go żadną siatką bądź materacem. Dobrze że organizatorzy nie rozumieją polskiej "łaciny", wiązałoby się to z czerwona kartką i odesłaniem na trybuny – informował wówczas  za pośrednictwem swojego Facebooka Mateusz Wantulok. Adam Cieślar w tych zawodach zajął 25. miejsce, ale kolejnego dnia już żaden z biało-czerwonych (Kupczaka zastąpił Słowiok) nie zdołał uplasować się w punktowanej trzydziestce.

 

Program zawodów:

 

Piątek, 16 grudnia:

- 12:00 – runda PCR

 

Sobota, 17 grudnia:

- 11:30 – seria skoków

- 14:00 bieg na 10 kilometrów

 

Niedziela, 18 grudnia:

- 11:30- seria skoków

- 15.10 – bieg

 

Puchar Kontynentalny

 

Nadchodzący weekend przyniesie inaugurację młodszych, zazwyczaj mniej doświadczonych zawodników w Pucharze Kontynentalnym. Tym razem, inaczej niż zeszłej zimy w Park City, na starcie pojawią się także Polacy. Trenerzy juniorów – Tomasz Pochwała z grupy Tatrzańskiej i Tomisław Tajner z grupy Beskidzkiej – zdecydowali, że do Niemiec uda się trzech kadrowiczów i jeden kombinator trenujący bez opieki Polskiego Związku Narciarskiego.

 

Skład Polski na Puchar Kontynentalny w Klingenthal (HS-140 / 5 i 10 km)

- Michał Gut-Chowaniec

- Paweł Chyc

- Paweł Twardosz

- Wojciech Marusarz

 

Program zawodów:

 

Piątek, 16 grudnia:

- 11:00 – seria skoków

- 14:00 – bieg na 5 kilometrów

 

Sobota, 17 grudnia:

- 11:00 – seria skoków

- 14:00 – bieg na 10 kilometrów

 

Niedziela, 18 grudnia:

- 10.15 – seria skoków

- 13:00 – bieg na 10 kilometrów

 

KaEn, ms

Fot. PZN (Facebook Mateusza Wantuloka)

źródło: PZN / informacja własna

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl