Lotos Cup w Zakopanem: Paweł Chyc, Mateusz Gruszka i Oskar Rojek triumfują

Kombinacja norweska -> Polska wyniki

2014-02-24

Dziś w Zakopanem w ramach cyklu Lotos Cup w kombinacji norweskiej rywalizowali juniorzy C, D i E. Zawodnicy skakali na obiektach HS 72 i HS 38, a następnie biegali na trasie COS Pod Skocznią (jun. C - 4km, jun. D - 3km, jun. E - 2km). Zwycięzcami zostali Paweł Chyc (junior C), Mateusz Gruszka (junior D) oraz Oskar Rojek (junior E). W środę rywalizacja starszych grup.

Wśród juniorów C walka trwała do samego końca. Najlepszy okazał się Paweł Chyc (TS Wisła Zakopane). Drugi Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) stracił do triumfatora 2,3 sekundy, a trzecie miejsce zajął prowadzący po skokach Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane). Finiszował on 2,8 sekundy po zwycięzcy. Szóstkę uzupełnili Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra), Mateusz Dyrcz (PKS Olimpijczyk Gilowice) oraz Artur Wacławiak (UKS Sołtysianie Stare Bystre). Wystartowało 20 dwuboistów w tym dwóch Białorusinów.

PEŁNE WYNIKI JUNIOR C

W klasyfikacji generalnej prowadzi Paweł Chyc (280 pkt), przed Pawłem Twardoszem (240 pkt) i Dawidem Jarząbkiem (200 pkt).

KLASYFIKACJA GENERALNA JUNIOR C

W gronie juniorów D zwyciężył Mateusz Gruszka (AZS Zakopane). O cztery sekundy wygrał on z niepokonanym w tym sezonie Piotrem Kudzią (LKS Klimczok Bystra). Trzecie miejsce zajął tradycyjnie najszybszy na trasie Dawid Haberny (KS Chochołów). Pierwszą szóstkę uzupełnili Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka), Mateusz Małyjurek (KS Wisła Ustronianka) oraz Kacper Stosel (AZS Zakopane). Sklasyfikowani 19 zawodników.

PEŁNE WYNIKI JUNIOR D

W klasyfikacji generalnej prowadzi Piotr Kudzia (280 pkt), przed Mateuszem Gruszką (220 pkt) i Dawidem Habernym (200 pkt).

KLASYFIKACJA GENERALNA JUNIOR D

W najmłodszej grupie zwyciężył Oskar Rojek (TS Wisła Zakopane), który nie startował w poprzednich konkursach. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice), a trzecie Adam Skupień (LKS Poroniec Poronin). Pierwszą szóstkę uzupełnili: lider całego cyklu, czyli Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane), Jakub Żegleń (LKS Poroniec Poronin) i Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane).