Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Paweł Słowiok letnim Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej [AKTUALIZACJA + WYNIKI]

Kombinacja norweska -> Polska wyniki

2014-07-19

W rozgrywanych dzisiaj w Wiśle letnich Mistrzostwach Polski w kombinacji norweskiej tryumfował wiślanin Paweł Słowiok reprezentujący AZS AWF Katowice.

 

Po konkursie skoków rozgrywanym na skoczni w Wiśle Malince prowadził Mateusz Wantulok, przed Szczepanem Kupczakiem i Słowiokiem.

Bieg rozgrywano na trasie nartorolkowej w Wiśle Jonidle, zawodnicy mieli do pokonania 11 okrążeń czyli dystans 10 km. Zgodnie z oczekiwaniem Słowiok ubiegłoroczny Mistrz Polski nie dał szans rywalom, pewnie wygrywając bieg i całą kombinację.

Srebro MP dla Mateusza Wantuloka, brąz dla Szczepana Kupczaka (obaj AZS AWF Katowice).

 

Zawody ukończyło 16 kombinatorów norweskich , jednak w zawodach które noszą miano Mistrzostw Polski Seniorów , tych ostatnich wystartowało czterech. Oprócz wymienionej trójki medalistów czwartym seniorem jest Wojciech Marusarz z AZS Zakopane, który zajął 5 miejsce, legitymując sie jednocześnie drugim, po Słowioku, czasem biegu.

Czwartym zawodnikiem Mistrzostw Polski został Jan Łowisz z AZS Zakopane, szósta lokata dla Marcina Budza z WKS Zakopane.

W zawodach z powodu kontuzji nie wystartował jedyny olimpijczyk z Soczi w kombinacji norweskiej Adam Cieślar , który leczy kontuzję.

 

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI W KOMBINACJI

WYNIKI MP KN SKOKI

 

foto od lewej Mateusz Wantulok, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak

 

/KaCe/

Komentarze - 2

Wisła

Opublikowano: 2014-07-19 12:01:40

z tym "pewnie" to ktoś tu przesadził, bo rywalizacja trwała do ostatnich metrów...:)

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-07-19 13:49:15

OK, chociaż jak znam życie to przewaga 5 sekund na mecie nie świadczy o jakiejś zaciętości. Poza tym znając Pawła kontrolował rywala i wiedział kiedy "przycisnąć".

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl