Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinatorzy z punktami PZN, ilu dwuboistów mamy w Polsce? Niewielu [RANKING]

Kombinacja norweska -> rankingi

2017-04-26

Polski Związek Narciarski opublkował rankingi kombinatorów, skoczków i skoczkiń za miniony sezon. Na czele u dwuboistów oczywiście kadrowicze, ale liczba zawodników ogółem startujących w zawodach na pewno nie napawa optymizmem.

 

19 kombinatorów sklasyfikowano w tegorocznym Rankingu PZN w kategoriach seniorów oraz juniorów A i B. Nieco lepiej, co oczywiste, jest wśród młodszych juniorów C. W tej pierwszej kategorii na pierwszym miejscu z dorobkiem 240 punktów uplasował się oczywiście Adam Cieślar, najlepszy z podopiecznych Mateusza Wantuloka. Dalej drugi punktujący w PŚ minionej zimy Paweł Słowiok mający 40 punktów mniej. Trzecie miejsce dla reprezentującego barwy Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Wojciecha Marusarza. Drużynowy złoty medalista Uniwersjady zgromadził 160 „oczek”. Na niższej, 7. lokacie ze względu na kontuzję i brak startów zajął Szczepan Kupczak, a na 4. pozycji wylądował czwarty zawodnik kadry A, Paweł Twardosz, bezpośrednio wyprzedzając swojego imiennika, Pawła Chyca.

 

Klubowo wśród seniorów na czele oczywiście AZS AWF Katowice, którego barw bronią dzielnie w PŚ Cieślar i Słowiok, a także Szczepan Kupczak (432 punkty). Dalej TSW Wisła Zakopane z trzema zawodnikami (232 punkty) i PKS Olimpijczyk Gilowice (196 punktów Pawła Twardosza i Mateusza Dyrcza).

 

U Juniorów A rządził Paweł Twardosz (180 punktów) przed Pawłem Chycem (150) i Mateuszem Dyrczem (120). Klubowo – PKS Olimpijczyk Gilowice, dla którego punkty zdobywali właśnie Chyc i Dyrcz (300), a następnie TS Wisła Zakopane i UKS Sołtysianie Stare Bystre. Triumf Juniorów B urodzonych w latach 1999-2000 przypadł w udziale Piotrowi Kudzi z LKS Klimczok Bystra. Druga lokata dla Jakuba Chowańca, trzecia dla Kacpra Koniora.

 

Relatywnie najliczniej reprezentowana (w rankingu Seniorów są też Juniorzy A i B) grupa Juniorów C(roczniki 2001-2002) największą ilość punktów przyniosła Mateuszowi Jaroszowi z TS Wisła Zakopane. Za nim znalazł się mający 10 „oczek” mniej Mateusz Małyjurek, a podium uzupełnił Maciej Zborowski z KS Chochołów.

 

W porównaniu do skoczków grupa kombinatorów jest naprawdę niewielka, choć i u ich kolegów ostatnio spadło zainteresowanie, co zauważono w środowisku po Mistrzostwach Polski. 41 zawodników-seniorów w skokach to jednak sporo więcej niż 19 w kombinacji…

 

RANKING PZN KOMBINATORÓW, SKOCZKIŃ I SKOCZKÓW W SEZONIE 2016/2017 

 

red

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl