Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Statystyczne podsumowanie drugiego periodu - na prowadzeniu… Akito Watabe!

Kombinacja norweska -> rankingi

2013-01-31

Wydaje się, że ranking wynikowy opracowany przez Rafała Snocha jest wprost stworzony dla Akito Watabe. Japończyk prezentuje w tym sezonie najrówniejszą formę i pomimo, że w klasyfikacji generalnej jest siódmy, to w rankingu wynikowym po drugim periodzie prowadzi.


Na początku warto zaznaczyć, że całe statystyczne podsumowanie dotyczy tylko sytuacji do końca periodu drugiego, a więc do konkursów Pucharu Świata w Seefeld i Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal.

Najlepszym zawodnikiem Pucharu Świata jest nieco nieoczekiwanie Akito Watabe. Japończyk nie wygrał żadnego konkursu, ale jego bardzo równa i stabilna forma, pozwala mu cały czas lokować się w czołówce i nie zaliczać większych wpadek. O jeden punkt wyprzedza klasyfikowanych na drugim miejscu ex aequo Erica Frenzela i Jasona Lamy Chappuis. Pierwszą piątkę uzupełniają Bernhard Gruber i Magnus Moan. Najlepszym zawodnikiem, który startował w Pucharze Kontynentalnym jest Wolfgang Boesl, który zajmuje 29. miejsce. Najlepszy z Polaków, Tomasz Pochwała, zajmuje 79. lokatę.

NAJLEPSZY ZAWODNIK (PŚ)
NAJLEPSZY ZAWODNIK (PŚ + PK)

Najlepszym biegaczem jest oczywiście Taylor Fletcer. Dziesięć punktów traci do niego Mikko Kokslien, a szesnaście Magnus Moan. Czwarte miejsce zajmuje Bjoern Kircheisen, a piąte kontuzjowany Mario Stecher. W tym rankingu nie ma już żadnych niespodzianek. Siódme miejsce zajmuje Eric Frenzel, a dziewiąte Jason Lamy Chappuis. Najlepszym z kontynentalowców jest Lukas Runggaldier, który plasuje się na 14. miejscu. Tomasz Pochwała zajmuje 76. pozycję.

NAJLEPSZY BIEGACZ (PŚ)
NAJLEPSZY BIEGACZ (PŚ + PK)

Najlepszym skoczkiem jest rzecz jasna Haavard Klemetsen. Drugie miejsce ze startą aż 15 punktów zajmuje Bernhard Gruber, a trzecie Yoshito Watabe. Japończyk traci już 21 punktów. Pierwszą piątkę uzupełniają Marjan Jelenko i Christoph Bieler. Jason Lamy Chappuis jest 7., Eric Frenzel 10., a Magnus Moan 20. Najlepszym skoczkiem występującym w Pucharze Kontynentalnym jest Wolfgang Boesl, który zajmuje 16. miejsce. Najlepszym Polakiem w tej specjalności jest Szczepan Kupczak, który zajmuje 91. lokatę.

NAJLEPSZY SKOCZEK (PŚ)
NAJLEPSZY SKOCZEK (PŚ + PK)

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl