Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Manninen, Vik oraz Elden na czele, Watabe dołącza do wszechstronnych

Kombinacja norweska -> rankingi

2014-05-30

Dzisiaj prezentujemy państwu rankingi wszech czasów Pucharu Świata pod względem największej ilości zwycięstw w zawodach, skokach oraz biegach do kombinacji. Tutaj liderami kolejno są Hannu Manninen, Bjarte Engen Vik oraz Baard Joergen Elden. Dodatkowo prezentujemy też ranking "najwszechstronniejszych", a więc zawodników, którzy chociaż raz wygrali zarówno konkurs skoków jak i bieg na przestrzeni całej swojej kariery. Tutaj liderem również jest Hannu Manninen a w zestawieniu debiutuje Akito Watabe.

 

W rozegranych do tej pory 31 sezonach Pucharu Świata Hannu Manninen wygrał aż 48 konkursów i aż o 20 zwycięstw wyprzedza drugiego w tym zestawieniu Niemca Ronny'ego Ackermanna. Podium uzupełnia Bjarte Engen Vik, który na najwyższym stopniu podium stawał 26 razy. Powyżej dwudziestu zwycięstw mają także Jason Lamy Chappuis (25), Felix Gottwald (23), Magnus Moan (22), a ostatni zawodnik z dwójką z przodu to Samppa Lajunen, który wygrywał równe 20 razy. Czołową dziesiątkę uzupełniają Kenji Ogiwara (19) oraz dwaj Niemcy - Bjoern Kircheisen i Eric Frenzel, którzy wygrywali po 16 razy.

 

RANKING ZWYCIĘZCÓW ZAWODÓW

 

Najlepszy na skoczni był do tej pory Bjarte Engen Vik, który jako pierwszy do biegu ruszał aż 23 razy. W tej klasyfikacji panuje jednak dużo większy ścisk, ponieważ drugi Mario Stecher ma 22 wygrane, a na trzecim miejscu mamy sklasyfikowanych aż 3 zawodników, którzy wygrywali skoki po 20 razy. Są to Anssi Koivuranta, Jason Lamy Chappuis oraz Christoph Bieler. Czołową dziesiątkę uzupełniają Kenji Ogiwara (19), Jako Tallus (17) oraz Hubert Schwarz, Daito Takahashi oraz Haavard Klemetsen, którzy mają na koncie po 16 sukcesów w pierwszej części dwuboju.

 

RANKING ZWYCIĘZCÓW SKOKÓW

 

Na trasie równych sobie nie miał Baard Joergen Elden, który okazywał się najszybszy aż 62-krotnie. Tylko 5 zwycięstw mniej zanotował legendarny Fin Hannu Manninen, a podium uzupełnił młodszy brat Baarda Joergena, Trond Einar - który "wykręcał" najlepszy czas 43 razy. Tuż za nim z 42 zwycięstwami plasują się Felix Gottwald oraz Magnus Moan. Kolejni zawodnicy mają już dużo skromniejszy dorobek. Szósty Mikko Kokslien ma na koncie 27 zwycięstw, siódmy Sebstian Haseney 22. Czołową dziesiątkę zamykają Bjoern Kircheisen (11), oraz Kristian Hammer, Bill Demong i Taylor Fletcher (po 9).

 

RANKING ZWYCIĘZCÓW BIEGU

 

Najwszechstronniejszym zawodnikiem, czyli takim, który ma na koncie zwycięstwa w obu składowych dwuboju jest oczywiście Hannu Manninen. Fin do 57 zwycięstw na trasie dołożył jeszcze 4 na skoczni i z wynikiem 61 pkt wyprzedza drugiego Gottwalda aż o 15 pkt (4 x skoki + 42 x bieg). Podium uzupełnia Mario Stecher z dorobkiem 23 pkt (22+1). W tym zestawieniu klasyfikowanych mamy TYLKO 17 zawodników. Po tym sezonie dołączył do grona wybranych Akito Watabe, który uzyskał najlepszy czas na trasie w Oslo. To tylko świadczy jak wymagający jest to sport i jak ciężko być na szczycie w obu częściach kombinacji.

 

RANKING NAJWSZECHSTRONNIEJSZYCH

 

Rafał Snoch

 

Komentarze - 2

Wespayjan

Opublikowano: 2014-06-02 09:43:22

Hammer, Demong i Fletcher mają po 9 zwycięstw w biegach, a nie po 8 jak napisaliście ;)

PiW

Opublikowano: 2014-06-02 13:07:37

Dzięki za czujność, a Bjoern Kircheisen ma 11 a nie 9 zwycięstw w biegu. Musiałem źle spojrzeć jak pisałem :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl