Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LGP w kombinacji: Cieślar i Słowiok z punktami w Oberwiesetnhal, Kupczak i Twardosz czekają na swoją kolej [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2017-08-20

Austriak Mario Seidl wygrał pierwsze indywidualne zawody w ramach tegorocznej Letniej Grand Prix, pokonując samego Erica Frenzela. Dwaj Polacy spisali się na tyle dobrze, by zdobyć pierwsze punkty, niestety w ich ślady nie poszła pozostała dwójka.

 

Mario Seidl prowadził już na półmetku, wyprzedzając bezpośrednio dwóch Japończyków – Akito Watabe i Hideaki Nagai. Najdalej w korzystnych warunkach, bo aż na 106. metr, poszybował Austriak, 3,5 metra mniej uzyskał doświadczony Watabe (+4 sekundy), a jeszcze 4 metry bliżej wylądował jego reprezentacyjny kolega Hideaki Nagai (+29 sekund straty). Tradycyjnie na skoczni słabiej wypadł Niemiec, Eric Frenzel, plasujący się dopiero na 9. miejscu i liczący na odrobienie 46 sekund straty, jakie dzieliły go od prowadzącego Austriaka na półmetku.

 

Polacy w serii skoków nie wypadli najlepiej. Najwyżej sklasyfikowany został Paweł Twardosz zamykający czołową trzydziestkę po skoku na 90,5 metra. 2 metry bliżej zanotował 39. Szczepan Kupczak, a w piątej dziesiątce znaleźli się Adam Cieślar (88 metrów / 41. miejsce, +2:29) oraz Paweł Słowiok (87,5 metra / 44. miejsce, +2:42).

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

Mario Seidl prowadzenia zdobytego po skokach już nie oddał i choć za jego Pelcami toczyła się walka o podium Austriak pewnie pokonał Erica Frenzela, który wbiegł na drugim miejscu ze stratą 10,5 sekundy, notując trzeci czas biegu na 10 kilometrów na nartorFabian Riessleolkach. Trzecim miejscem zadowolił się Fabian Riessle (+12,3 sekundy), a szybkiego tempa nie wytrzymał Akito Watabe, spadając na czwartą lokatę.

 

Najsłabszy w rundzie skoków Słowiok zrehabilitował się w biegu na nartorolkach, awansując na punktowaną, 26. pozycję z 14. czasem biegu i stratą +2:40.8 do Seidla. Dwie lokaty niżej zameldował się Adam Cieślar z 21. czasem na 10 kilometrów i stratą 2L51.6. Na swoje punkty poczekają jeszcze Paweł Twardosz i Szczepan Kupczak. Wyżej znalazł się ten drugi – na 38. miejscu, jednak czas biegu był bardzo słaby – 34. Na 40. lokatę spadł młody i zbierający cenne doświadczenie Paweł Twardosz z 42. rezultatem na nartorolkach i prawie 4 minutami straty do zwycięzcy.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

red

fot. FIS

Komentarze - 1

Sakuraj

Opublikowano: 2017-08-20 15:43:26

Biorąc pod uwagę dwa argumenty: -na starcie nie ujrzeliśmy 6 Norwegów, 4 Francuzów i 4 Włochów oraz 1 Szwajcara, z którym co najmniej połowa zawsze jest lepsza od Polaków -trener skupił się wraz z zawodnikami na treningach skokowych To ten występ należy potraktować z przymrużeniem oka. Na plus skoki Cieślara i Kupczaka z 1 serii treningowej, Kupczak wówczas uzyskałł 103.5m, co może oznaczać, że w zimie znów będzie dominować na skoczni, forma biegowa już chyba z czasów sprzed kontuzji. Zobaczymy co będzie latem, wyniki być może niemiarodajne, chociaż jedynym chyba zawodnikiem który biega inaczej w lecie niż zimą jest Kristjan Ilves. Yahin, Pazout, Berend, Sarc, Park tradycyjnie kiepsko na trasie, Flaschberger tradycyjnie szalał. Ruka już za kwartał, ma ktoś może limity startowe na te zawody? Polska raczej chyba nie ma 4 miejsc.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl