Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LGP w kombinacji: Kupczak ponownie punktuje w finałowych zawodach! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2017-10-02

Po raz drugi Norwegowie, pod nieobecność zagranicznych rywali, pokazali siłę w zawodach LGP, zajmując dwa pierwsze miejsca. Jeszcze lepiej niż wczoraj zaprezentował się Szczepan Kupczak, zdobywając kolejne cenne doświadczenie i punkty. Niestety pozostali dwaj biało-czerwoni znów zawiedli. 

 

Po skokach czołowa trójka prezentowała się zgoła inaczej niż ostatecznie – prowadził Maxime Laheurte, osiągnąwszy 134,5 metra. Za nim, ze stratą jedynie 2 sekund, plasował się Yoshito Watabe. Wirtualne podium uzupełniał Jarl Magnus Riiber po skoku na 133. metr. Najlepiej z Polaków wypadł tradycyjnie mocny na skoczni Szczepan Kupczak. Polak skoczył 129,5 metra z 16. belki, co dało 16. miejsce i przewagę 50 sekund nad 30. zawodnikiem. Na 47. miejscu serię skoków zakończył Wojciech Marusarz, który w korzystnych warunkach doskoczył do 115. metra, co dało stratę niemal 3 minut. Dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Paweł Twardosz, uzyskując 3 metry mniej.

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

Tradycyjnie bieg pokazał, jak bardzo może zmienić układ w stawce – triumfator dzisiejszych zawodów Magnus Moan awansował na czoło stawki z 11.lokaty, notując 7. czas biegu. Na drugą lokatę po dobrym jak na siebie biegu awansował Jarl Magnus Riiber, a na trzecią Martin Fritz. Norweg i Austriak stracili do starszego kolegi odpowiednio 2 i 3.1 sekudny.

 

Na 24. pozycji zawody zakończył dzisiaj Szczepan Kupczak. Polak wprawdzie nie był w stanie utrzymać wysokiego miejsca po skokach, ale w niedzielę na trasie 10 kilometrów poradził sobie znacznie lepiej niż w sobotę, zaliczając 36. wynik. Do zwycięzcy stracił 1:40,5. Niestety w jego ślady nie poszli Wojciech Marusarz i Paweł Twardosz. Ten pierwszy zajął ostatecznie 49. lokatę (+4:16,6 sekundy), a drugi 51. (+4:21,2).

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

Tytuł triumfatora tegorocznej Letniej Grand Prix, zgodnie z przepisami, wywalczył Kristjan Ilves, ponieważ jest pierwszym zawodnikiem w tabeli, który brał udział we wszystkich konkursach, a tylko taki zawodnik może wygrać cykl zmagań na igelicie. Estończyk zgromadził 194 punkty. Najwięcej miał ich Mario Seidl (340), na drugim miejscu znalazł się Frenzel, z 30-pukntową stratą, a na trzecim Fabian Riessle, jednak wszyscy ci kombinatorzy nie wystartowali we wszystkich konkursach.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA LGP 2017

 

red

Komentarze - 6

Szamot

Opublikowano: 2017-10-02 11:13:30

"Tytuł triumfatora tegorocznej Letniej Grand Prix, zgodnie z przepisami, wywalczył Kristjan Ilves, ponieważ jest pierwszym zawodnikiem w tabeli, który brał udział we wszystkich konkursach, a tylko taki zawodnik może wygrać cykl zmagań na igelicie." - Jak to należy rozumieć? Seidl, Frenzel itd. są niesklasyfikowani? Z tego co widzę tylko trzech zawodników punktowało we wszystkich zawodach tj. Ilves. Greiderer, Kato. Czy tak wygląda podium końcowej klasyfikacji LGP? FIS tym przepisem pewnie chciał zmusić zawodników do startu choć niewielu się tym przejęło. Jak wcześniej wspomniałem tylko troje punktowało w każdym konkursie, być może jeszcze kilku startowało we wszystkich zawodach tylko nie punktowali jak Jelenko?

ms.

Opublikowano: 2017-10-02 18:01:28

Takie są przepisy i zwycięzcą LGP jest Ilves, a drugi jest Fritz przed Greidererem. Zakończenie cyklu w Planicy nie było chyba dobrym pomysłem, niektórzy trenują już w tunelach na nartach albo robią mistrzostwa kraju. Mam nadzieję że w przyszłym roku LGP nie będzie tak rozłożona w czasie i wszystko będzie trwało najwyżej dwa tygodnie.

Szamot

Opublikowano: 2017-10-03 10:52:30

A czy w sieci można znaleźć jakiś dokument uwzględniający tylko tych sklasyfikowanych zawodników? Czy tych zawodników było pięciu (Ilves, Fritz, Greiderer, Kato, Jelenko), czy kogoś pominąłem?

ms.

Opublikowano: 2017-10-05 13:04:21

Z tego co widzę to nie ma takiego dokumentu, jak ktoś chce sprawdzić ilu zawodników wystartowało we wszystkich konkursach to trzeba by było chyba sprawdzać na stronie fisu profile wszystkich zawodników którzy wzięli udział w tegorocznej LGP i zobaczyć w ilu zawodach startowali.

Halina

Opublikowano: 2017-10-02 15:51:44

Czy będzie kalendarz biegów pzn?

redakcja

Opublikowano: 2017-10-02 17:40:13

Będzie jutro, pozdrawiam

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl