Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja: Tylko Słowiok punktuje w Ruce, Cieślar nie przebrnął kwalifikacji [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2017-11-25

Akito Watabe mocnym akcentem rozpoczął nowy sezon PŚ w kombinacji, wygrywając dziś po raz dziesiąty w karierze po solidnym skoku i dobrym biegu. Spośród Polaków najlepiej wypadł Paweł Słowiok, zdobywając pierwsze punkty w tym sezonie. Niestety, na kwalifikacjach występ zakończył Adam Cieślar, a Szczepan Kupczak nie był w stanie utrzymać wysokiej pozycji zdobytej w serii skoków. 

 

W serii skoków wystąpiło dwóch Polaków, ponieważ do konkursu nie awansował Adam Cieślar, uzyskując 89,5 metra i 62. rezultat w gronie 65 zawodników. Z kolei w serii konkursowej daleki skok oddał Szczepan Kupczak, ale miał najlepsze warunki w całej stawce, za co odjęto mu aż 8,8 punktu. Ostatecznie odległość 131,5 metra dała 20. lokatę. Strata do 1. miejsca wynosi minutę 45, a przewaga nad trzydziestym Laurentem Muhlethalerem 43 sekundy. Trzy metry mniej zanotował Paweł Słowiok, tyle że skakał z wyższej, 16. belki, przez co nie miał dodanych punktów za obniżoną pozycję najazdową, ale miał też mniej odjętych punktów za wiatr. Polak traci 2 minuty i 28 sekund do lidera.

 

Najlepiej skoczył Akito Watabe, który po upadku na jednym z treningów ma odrapania na klatce  piersiowej, ale nie przeszkadza mu to w oddawaniu znakomitych prób. Japończyk uzyskał aż 142,5 metra, co dało mu przewagę 16 sekund nad drugim Wilhelmem Deniflem i 18 nad Maxime Laheurte. Austriak poszybował 139,5 metra, a Francuz 140,5.  Wczorajszy triumfator Espen Andersen był siódmy, ex aequo z Johannesem Rydzekiem. Drugą dziesiątkę otwierał Eric Frenzel ze skokiem na 136. metr.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

LISTA STARTOWA BIEGU

 

Na pierwszym pomiarze Kupczak utrzymywał swoją 20. pozycję, za nim biegł Martin Fritz. Na czele biegł Watabe z dużą przewagą nad rywalami, zyskiwał Jan Schmid, a do grupy pościgowej za Japończykiem dołączył Schmid. Po pokonaniu 3500 metrów strata grupy pościgowej wynosiła pół minuty. Dobrze biegł Paweł Słowiok, odrabiając 13 sekund do Watabego i będąc cały czas na granicy 30. miejsca. Słabł z kolei Szczepan Kupczak – spadł na 26. lokatę wyprzedzony przez Kircheisena i Bryana Fletchera.

 

W połowie dystansu na 25. pozycję awansował Słowiok, a z kolei spadł Kupczak, acz jeszcze plasował się w okolicach trzydziestki. Strata grupy pościgowej cały czas goniącej Watabe, utrzymywała się na poziomie nieco ponad 30 sekund, by następnie wzrosnąć do 43, co przesądziło w zasadzie o 0. zwycięstwie Akito Watabe w zawodach PŚ i objęciu przez niego prowadzenia w klasyfikacji generalnej PŚ. Tym samym na ostatnich 1400 metrach miały rozegrać się losy pozostałych miejsc na podium.

 

W decydującej fazie walki o podium do przodu przesunęli się Schmid i Hirvonen. Ostatecznie drugie miejsce trafiło do Fina, a trzecie do Niemca Johannesa Rydzeka. Scmid spadł tuż za podium, a Frenzela zabrakło w dziesiątce – zajął 13. lokatę. Punkty o kolekcji dołożył Paweł Słowiok, zajmując 26. pozycję. Z trzydziestki wypadł z kolei, jak się można było spodziewać, 37. Szczepan Kupczak. Punktów nie zdobył też 34. Hannu Manninen.

 

OFICJALNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ

 

red

fot. PZN 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl