Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji: Adam Cieślar nie wystąpi w sobotnim konkursie w Ramsau [WYNIKI PCR]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2017-12-15

Tylko Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok zdołali zakwalifikować się do sobotniego konkursu w ramach kolejnego weekendu z PŚ w kombinacji norweskiej, tym razem goszczonego przez austriackie Ramsau. Sztuka ta nie udała się doświadczonemu Adamowi Cieślarowi, który sobotnie zawody obejrzy przed telewizorem, trzymając kciuki za kolegów.

 

Najsolidniej w serii kwalifikacyjnej spisał się tradycyjnie Szczepan Kupczak, osiągając 89,5 metra przy nieznacznym wietrze pod narty, co umożliwiło zajęcie 25. pozycji. Gdyby wyniki rundy prowizorycznej uznać za wiążące, Polak traciłby do lidera 62 sekundy, a nad 30. Francoisem Braudem miałby tylko 3 sekundy przewagi. Jako 46. na liście wyników pojawił się Paweł Słowiok, lądując na 87. metrze. Polakowi pomagał wiatr o sile ponad meta na sekundę pod narty. Niestety w ślady swoich kolegów nie poszedł Adam Cieślar, któremu nie pomogły treningi zaordynowane przez trenera w przerwie od rywalizacji. Kombinator z Istebnej uzyskał skromny wynik w postaci odległości 81,5 metra i został sklasyfikowany dopiero na 56. pozycji. Do awansu zbrakło sporo, bo aż 13 punktów.

 

Na czele rundy PCR znalazł się Norweg Joergen Graabak, a tuż za nim ex aequo sklasyfikowani zostali  się Jarl Magnus Riiber i młodziutki Niemiec Luis Lehnert.. Starszy z Wikingów wykorzystał świetne warunki i poszybował aż na 98. metr, ale pokerowa zagrywka Riibera w postaci obniżonej o dwie pozycje, 14. belki, dała mu drugi wynik (93,5 metra). Niespełna 18-letni reprezentant naszych zachodnich sąsiadów osiągnął 97 metrów z 16. belki.

 

WYNIKI PCR

 

Jutrzejsza seria skoków na obiekcie HS-98 zaplanowana jest na godzinę  11.00. O 14.00 wystartuje bieg na 10 kilometrów.   

  

KaEn

fot. Paweł Skaraba

 

Komentarze - 3

ms.

Opublikowano: 2017-12-15 15:18:21

Nowy trener miał poprawić dyspozycję Polaków na skoczni. Jak na razie poprawił się pod tym względem Słowiok ale Cieślar skacze bardzo słabo i o ile w skandynawii można było zwalać na warunki to tym razem to nie przejdzie bo wiatr nie kręcił. Szykuję się chyba pierwszy w tym sezonie weekend bez punktów dla naszych kombinatorów. Ciężko oceniać trenera na początku sezonu ale na razie nie jest za dobrze.

Tom

Opublikowano: 2017-12-16 07:47:22

Można się kłócić czy ktoś w ogóle poprawił dyspozycję...? Jedynie Szczepan, który wykaraskał się po kilku kontuzjach z rzędu, tym samym miał spokojne przygotowanie i pewnie wykonał go w 100%

Arn

Opublikowano: 2017-12-16 11:31:12

Swoją drogą w tym tygodniu na skoczni trenowali z Toniem, nie wiem czemu głównego trenera nie było na zgrupowaniu i efekty widać.. Wojtek Marusarz 11ty w coc

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl