Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w kombinacji: Paweł Słowiok na podium w Klingenthal! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-01-06

Drugi konkurs w ramach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji to skok na obiekcie HS 140 i bieg na 10 kilometrów. Znakomicie spisał się dziś Paweł Słowiok, wskakując na podium a na początku drugiej dziesiątki uplasował się Adam Cieślar. Zwyciężył Austriak Franz-Josef Rehrl.

 

Po serii skoków prowadził Rehrl, lądując na 138. metrze. Druga lokata należała do Haralda Johnasa Riibera, który lądował 4 metry bliżej, a trzecia do kolejnego Norwega Simena Kvarstada (135,5 metra). Polacy spisali się przeciętnie. Na 20. lokacie znalazł się Szczepan Kupczak, uzyskując 122,5 metra. Cztery pozycje niżej na liście wyników widniało nazwisko Pawła Słowioka, który skoczył pół metra dalej od swojego kolegi z kadry, ale skakał w lepszych warunkach. Najsłabiej na skoczni wypadł Adam Cieślar 114,5 metra pozwoliło zająć 42. miejsce ze stratą 3 minut i 19 sekund do lidera.

 

Na trasie biegu jak zwykle mnóstwo przetasowań.  Zachwycił Paweł Słowiok, notując czwarty czas biegu, co pozwoliło mu na awans aż o 21 lokat i zajęcie trzeciego miejsca na podium. Przed nim znaleźli się tylko 9. po skokach Maxime Laheurte i prowadzący już na półmetku Granz-Josef Rehrl. Kolejny z Polaków to Adam Cieślar – na 10 kilometrach wywalczył 3. wynik i z 42. pozycji awansował na 12.! Do 10. miejsca brakowało mu 3 sekund. Po raz kolejny do biegu nie wystartował Szczepan Kupczak…

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

OSTATECZNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PK

 

red

fot. Katja Diegler

Komentarze - 3

ms.

Opublikowano: 2018-01-06 21:29:33

Bardzo dobre występy Słowioka i Cieślara. Widać spore postępy na trasie ale skoki w wykonaniu Cieślara cały czas są bardzo słabe. Trener miał poprawić skoki Polaków, okazuje się że jednak biegi stają się mocniejszą stroną naszych zawodników. Chyba jest to spowodowane odejściem Szturca który Słowioka do dobrej formy na skoczni nie umiał doprowadzić ale Kupczak przy nim skakał bardzo dobrze. Szkoda że Szczepan znów nie wystartował. Smutne jest to że Marusarz mimo dobrych wyników w USA nie dostał szansy. W poprzednich latach dostawał szansę w coc mimo tego że prezentował się bardzo słabo. I tak pewnie by tutaj nie był wysoko ale przynajmniej wiadomo byłoby jak skacze obecnie na dużym obiekcie.

Zyxel

Opublikowano: 2018-01-06 22:33:45

Kupczak we wpisie na FB uskarżał się na chorobę, więc pewnie jest w Klingenthal tylko po to, żeby skakać. Chłopaki mieli dzisiaj super narty, co podkreślał Słowiok w oficjalnej wypowiedzi dla FIS i w mediach społecznościowych. Też cały czas żałuję nieobecności Marusarza. Wątpię, żeby był dużo gorszy od Cieślara na skoczni, a mając tak dobrze przygotowane narty, na pewno dobrze by pobiegł i kolejne punkty by były.

Tom

Opublikowano: 2018-01-07 12:57:02

Jabym się kłócił czy aby chłopaki zrobili postęp? Paweł już w ubiegłym roku pokazał że w PŚ jest w stanie wykręcić czas top3. I był stały progres skokowy. Trenerzy często podkreślali że w jego przypadku potrzeba czasu aby wyeliminować błąd który popełnia. Cieszy start i miejsce Pawła. Myślę że udział w niższej rangi zawodach poprawi morale naszej drużyny.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl