Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nordic Combined Triple: Pierwszy etap dla Watabe, Polacy bez punktów [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-01-26

Akito Watabe okazał się najlepszy w pierwszej części zmagań w ramach Nordic Combined Triple w austriackim Seefeld. Na arenach przyszłorocznych MŚ Japończyk na ostatniej prostej pokonał Jarla Magnusa Riibera. Polacy niestety nie zdobyli ani punktu, najlepszy był ponownie Paweł Słowiok.

 

Pierwszego dnia Nordic Combined Triple na zawodnikó czekał skok i bieg na dystansie 5 kilometrów. Po skokach na czele stawki plasował się oczywiście najlepszy skoczek wśród kombinatorów Jarl Magnus Riiber, uzyskując 108,5 metra przy silnym wietrze w plecy. 4 metry bliżej w lepszych warunkach wylądował Akito Watabe i tracił do Norwega 21 sekund. Trzecie miejsce zajmował wówczas Jan Schmid ze stratą 34 sekund(106,5 metra). Siódmy był z kolei Eric Frenzel (101 metrów).

 

Polacy w serii skoków spisali się poniżej oczekiwań. W czołowej trzydziestce z raczej niewielkimi szansami na punkty w obecnej formie biegowej był Szczepan Kupczak lądujący na 96. metrze. – na 27. lokacie. Nad 30. wówczas Taylorem Fletcherem miał tylko 5 sekund przewagi. Metr krótszy skok oddał Paweł Słowiok, co dało mu 36. lokatę, a najsłabiej w całej stawce wypadł Wojciech Marusarz, osiągając jedynie 91,5 metra.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Już na początku biegu było wiadomo, że Akito Watabe ostrzy sobie zęby na zwycięstwo, Japończyk sukcesywnie zbliżał się do prowadzącego Jarla Magnusa Riibera, chociaż walka trwała do samego końca. Norweg miejsce na podium zawdzięcza przede wszystkim 5-kilometrowemu dystansowi biegu, ponieważ gdyby ten był dwa razy dłuższy, reprezentant Kraju Wikingów z pewnością straciłby więcej, a tak od zwycięzcy dzieliło go tylko 0,5 sekundy. Na trzecim miejscu zmagania zakończył najlepszy z Niemców Fabian Riessle, który do triumfatora stracił 32,4 sekundy, a nad czwartym Janem Schmidem zyskał przewagę 5,4 sekundy. Słabo wypadli dotychczasowi niemieccy liderzy – Eric Frenzel był 11. ze stratą niemal minuty, a Johannes Rydzek dopiero 18.

 

Niestety także i na 5 kilometrach Polacy nie byli w stanie zdobyć punktów. 27. po skokach Szczepan Kupczak spadł na 37. lokatę, a 36. na półmetku Paweł Słowiok ostatecznie został sklasyfikowany „oczko” niżej. Ostatni po skokach Wojciech Marusarz w ogóle nie wystartował do biegu, stąd dorobek punktowy Polaków póki co w Seefeld się nie powiększył.

 

OFICJALNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ 

 

KaEn

fot. FIS

Komentarze - 8

Jogas

Opublikowano: 2018-01-26 17:45:09

Marusarz zaliczył upadek

tolek

Opublikowano: 2018-01-26 17:58:12

Z innej beczki ... jak dobrze wylukałem na stronie FIS - to mamy dodatkowe miejsce w biegach narciarskich

noo

Opublikowano: 2018-01-26 18:18:41

Kamil jedzie!

Redakcja

Opublikowano: 2018-01-26 19:06:09

Wiemy, wiemy, info na naszym profilu na FB

...

Opublikowano: 2018-01-26 20:41:34

Jjakos szybko forma Marysarza zniknela tak samo jak i Guzika w biathlonie. Kolesie kolesiom pomogli załatwić wycieczkę? A nam sie wydaje ze to sport a to jedna miedzynaarodowa klika...wszak z dodatkowymi zawodnikami jada dodatkowi sztabowcy...

Sakuraj

Opublikowano: 2018-01-27 09:39:54

Co za bdzury wygadujesz. Po pierwsze Marusarz jest zawodnikiem z poza kadr, nie otrzymuje wsparcia od PZN w takiej formie jak pozostali zawodnicy, więc jakim kolesiem? Dostał powołanie bo zajął miejsca na początku drugiej dziesiątki w pucharze Kontynentalnym, na skoczni średniej K70 i przyzwoitych biegach, o niebo lepszych od opłacanego z kadry narodowej Twardosza. Jego samo przejście przez kwalifikacje we Francji to sukces, biorąc pod uwagę przepaść jaka jest pomiędzy PK a PŚ. Forma na 15 PK na skoczni średniej + słabsza stawka = miejsca pod koniec 50 w PŚ. Słowiok w PK śmiało może wejśc na podium, a w PŚ ma problemy z wejściem do czołowej 30. To samo cała czołówka Pucharu Kontynentalnego, Buffard, Flaschberger, Sonstehagen Johansen, a zawodnicy którzy punktują w PK na miejscach w 30, nie mają najmniejszych szans na punkty. Stąd występ Marusarza w Chaux Neuve przyzwoity i śmiem twierdzić, że gdyby nie upadek(nie można go za to winić, może jakiś problem ze sprzętem, w końcu zawodnik sam się utrzymuje!?) to i w Seefeld byłby w czołowej 50. Zawodnik ten wywalczył naszej drużynie 4 miejsce startowe na IO, dzięki czemu będziemy mogli wywalczyć sztafetę, czego nie uświadczą Estończycy, Rosjanie, Słoweńcy i gdyby nie rezygnacja przez Włochów z 5 miejsca, również Amerykanie. Także nie snuj jakiś swoich teorii, nie podpartych argumentami.

Arn

Opublikowano: 2018-01-27 11:48:30

Są osoby które mają inne podejście do upadku zawodnika, i może to powodować nawet wyrzucenie z kadry..

Zyxel

Opublikowano: 2018-01-27 14:44:28

Tak jak pisze kolega Sakuraj wyżej, Marusarz nie jest w kadrze, więc ciężko go byłoby z niej wyrzucić :D

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl