Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja: Paweł Słowiok punktuje w Seefeld! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-01-27

Akito Watabe odniósł drugi triumf w tedorocznym Nordic Combined Triple - po wczorajszym triumfie w skojkach i biegu na 5 kilometrów tym razem okazał się najlepszy na dwa razy dłuższym dystansie. Bardzo dobrze spisał się dzisiaj Paweł Słowiok, zdobywając punkty.

 

W serii skoków ponownie najlepsza okazała się ta sama dwójka, która znalazła się na czele na półmetku w piątek. Na 106. metrze lądował Akito Watabe, dzięki czemu zyskał 25 sekund przewagi nad drugim Jarlem Magnusem Riiberem (104,5 metra). Na Wysokiem trzecim miejscu uplasował się Fabian Riessle ze stratą aż 1:24 do lidera (99,5 metra). Dwaj Polacy zdołali znaleźć się w czołowej trzydziestce. 27. był Szczepan Kupczak po skoku na 99. metr (przewaga 9 sekund nad 30. Bernhardem Gruberem), a 28. Paweł Słowiok, który uzyskał 95,5 metra. Wojciech Marusarz nie wystartował.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Duże różnice punktowe przed biegiem spowodowały dzisiaj, że czołowa trójka nie zmieniała się niemal do samego końca. pewnie prowadził Akito Watabe, a za jego plecami, jednak ze sporą stratą, biegł Jarl Magnus Riiber. Na trzecim miejscu utrzymywał się Niemiec Fabian Riessle. Przewaga znakomicie dysponowanego Akito Watabe nad rywalami wciąż rosła. Dopiero na ostatnich 1400 metrach nastąpiły istotne zmiany w czołówce, opadł z sił Fabian Riessle, a na drugie miejsce wskoczył Vinzenz Geiger, wyprzedzając trzeciego Jarla Magnusa Riibera o niespełna 4 sekundy.

 

Spośród Polaków punkty był w stanie wywalczyć Paweł Słowiok. Polak wykorzystał dobry wynik po skokach i utrzymał zdobytą wówczas 28. lokatę ze stratą ponad 3,5 minuty do zwycięzcy. Niestety 27. miejsca po skokach nie utrzymał z kolei Szczepan Kupczak, spadając na 40. pozycję.     

 

OSTATECZNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ

 

KaEn

fot. Katja Diegler

Komentarze - 1

Tom

Opublikowano: 2018-01-28 09:52:13

Dobry start!! Najbardziej martwią wpisy naszych pozostałych na sowich stronkach? może źle interpretuje to co piszą lub sami nie widzą że jest słabo z dyspozycją...:|

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl