Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ w kombinacji: Twardosz w „30” konkursu indywidualnego, upadek Kasi Harsche i 12. lokata Polaków w „drużynówce” [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-02-02

Trwające Mistrzostwa Świata Juniorów w szwajcarskim Kandersteg zdążyły wyłonić pierwszych zwycięzców w kombinacji norweskiej, a dziewczęta wystartowały w pierwszym w historii, testowym konkursie kobiet w dwuboju. W zmaganiach indywidualnych panów bardzo dobrze wypadł Paweł Twardosz, trochę słabiej poszło biało-czerwonym w zmaganiach drużynowych. Ogromnego pecha miała niestety Kasia Harsche. Poniżej wyniki wszystkich konkursów.

 

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili panowie w konkursie na skoczni oraz trasie 10 kilometrów i dziewczęta, na które czekało 5 kilometrów i skok na średnim obiekcie o punkcie HS zlokalizowanym na 74. metrze. W zawodach miała wziąć udział Polka z Podkarpacia, Kasia Harsche, jednak dzień przed konkursem w jednej z serii treningowych, jak informuje oficjalna strona Polskiego Związku Narciarskiego, Kasia po dość dalekim skoku na odległość 67,5 metra przewróciła się i uderzyła o bandę okalającą skocznię. Mimo że zawodniczka nie odniosła poważnych obrażeń, to decyzją trenerów została wycofana z zawodów. Triumfowała Niemka Jenny Nowak, która okazała się najlepsza na skoczni, co dawało jej przewagę 11 sekund nad drugą zawodniczką przed biegiem, w którym osiągnęła drugi czas. Ostatecznie zwyciężyła z przewagą aż 47,3 sekundy nad swoją rodaczką Anną Jaekle oraz 56,6 sekundy nad Rosjanką Anastasią Goncharovą. Łącznie w zawodach wystartowały 32 zawodniczki.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW DZIEWCZĄT

OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW DZIEWCZĄT  

 

Z oczywistych względów większe emocje budził konkurs panów, w którym wystartowało aż czterech Polaków. Bardzo dobrze w serii skoków zaprezentował się Piotr Kudzia, zajmując 12. lokatę, jednak nie udało mu się jej utrzymać w trakcie biegu. Polak skoczył 97 metrów i nad 30. na półmetku zawodnikiem miał ponad minutę przewagi. Niestety zawodnikowi ze Szczyrku nie udało się utrzymać wysokiej lokaty i ostatecznie spadł na 30. miejsce, niemniej jednak do najlepszej trzydziestki brakowało nie aż tak dużo, bo minuta. Dużo lepiej w całych zawodach i najlepiej w polskiej ekipie spisał się Paweł Twardosz. Na półmetku zajmował 26. lokatę po skoku na odległość 94,5 metra, a ostatecznie w trakcie biegu awansował na 21. pozycję (28. czas biegu) ze stratą niespełna 30 sekund do zwycięzcy, Ondreja Pazouta z Czech. Na 43. miejscu uplasował się ostatecznie Andrzej Szczechowicz (89,0 metrów) 35. po skokach, a 44. Mateusz Jarosz (33. po skokach z wynikiem 91-metrowym).

 

Złoty medal powędrował do Ondreja Pazouta z Czech, który na obiekcie HS106 poszybował na 103.metr i prowadził już po skokach, a na trasie biegu potwierdził wysoką formę, acz nad drugim Einarem Luraasem z Norwegii miał tylko 2,3 sekundy przewagi. Brązowy medal wywalczył z kolei znany z występów w PŚ Amerykanin Ben Loomis.

 

WYNIKI  SERII SKOKÓW MĘŻCZYZN

OSTATECZNE WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Dzisiaj z kolei kombinatorzy przystąpili do zmagań dyżurowych – każdy z nich oddał jeden skok i przebiegł po 5 kilometrów. Szósta na półmetku drużyna Polski na trasie biegu miała sporego pecha – z problemami sprzętowymi zmagał się Piotr Kudzia, któremu dwukrotnie wypięła się narta. W serii skoków biało-czerwoni startujący w kolejności: Andrzej Szczechowicz, Mateusz Jarosz, Piotr Kudzia i Paweł Twardosz uzyskali odpowiednio: 87 metrów, 86,5 metra, 89,5 metra oraz 82,5 metra. Strata do liderów – Austriaków - wynosiła wówczas 2 minuty. Drugie miejsce zajmowali Norwegowie, a trzecie Niemcy.

 

Podczas biegu  Austriacy pokazali, że nie mają sobie równych, prowadząc na każdej zmianie w biegu na 5 kilometrów. Na drugie miejsce dzięki dobrym wynikom na trasie biegowej wskoczyli Niemcy, którzy do złota stracili ponad 47 sekund, a z brązu cieszyli się ostatecznie Norwegowie. Polacy na swoich zmianach uzyskiwali odpowiednio 10., 12., 11. i 12. miejsce i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w stawce 12 zespołów, które ukończyły bieg (Estończycy nie dotarli do mety).

 

WYNIKI SERII SKOKÓW KONKURSU DRUŻYNOWEGO

OSTATECZNE WYNIKI KONKURSU DRUŻYNOWEGO

 

KaEn

 fot. Julia Piątkowska / SkokiPolska.pl

Komentarze - 3

...

Opublikowano: 2018-02-02 01:10:24

Jednym zdaniem kompletna klapa. Szkoda tylko zawodników rzuconych na pastwę takiemuszttabowi szkoleniowemu. Brawo Tajner brawo Pochwala...

Tom

Opublikowano: 2018-02-02 08:59:15

Czytałem wywiad prezesa dla polskiego radia gdzie powiedział, że bardzo cieszy się dobrym zapleczem w kombinacji norweskiej ... Chyba zbytnio nie przygląda się tej pracy jaką wykonują trenerzy, którzy działają bez celowo? Słabo to wygląda!

ms.

Opublikowano: 2018-02-02 10:25:42

Warto dodać że wszystkie konkursy skoków, biegów i kombinacji na mśj można oglądać dzięki streamowi.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl