Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ w kombinacji: Paweł Twardosz ponownie w czołowej trzydziestce [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-02-03

Ostatni dzień zmagań w ramach Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywanych w szwajcarskim Kanderstegu to dla kombinatorów skok na obiekcie normalnym oraz bieg na 5 kilometrów. Dobrą dyspozycję ponownie potwierdził Paweł Twardosz, plasując się w czołowej trzydziestce. Niestety pozostałym Polakom zabrakło nieco sekund, szkoda zwłaszcza Piotra Kudzi, który był 34. Złoty medal powędrował do Słoweńca Vid Vrhovnika..

 

 

Po serii skoków najlepszy z Polaków Paweł Twardosz plasował się na 23. pozycji. Polak uzyskał 91,5 metra i do lidera tracił minutę i 15 sekund. Na 28. lokacie znalazł się Piotrek Kudzia, 17-latek skoczył trzy metry dalej od 2 lata starszego kolegi z kadry, ale miał dużo lepsze warunki i by myśleć o czołowej trzydziestce musiał utrzymać przewagę jedynie 4 sekund nad 30.Markkusem Alterem. Tuż za czołową trzydziestką plasował się Maciej Zborowski po skoku na 90,5 metra, a 39. był Mateusz Jarosz – poszybował na 86. metr.

 

Na półmetku prowadził Luis Lehnert z Niemiec, uzyskując 101 metrów. Drugie miejsce, ze stratą jedynie 4 sekund, zajmował Dominik Terzer z Austrii, a trzecie Vid Vrhovnik (100,5 metra).

 

Ostatecznie w czołówce zaszło jednak w trakcie biegu kilka zmian. Na czoło stawki, zdobywając tym samym złoty medal, wysunął się Słoweniec Vid Vrhovnik, uzyskując czwarty czas biegu. Drugie miejsce i srebro dla Dominika Terzera z Austrii, a brąz Jana Vytrvala z Czech. Tym samym nasi południowi sąsiedzi zdobyli dwa medale w obu indywidualnych konkursach w kombinacji na MŚJ. Różnice w czołówce były minimalne – trzeci zawodnik stracił do zwycięzcy 5,4 sekundy, a czwarty Ben Loomis, brązowy medalista na 10 kilometrów, stracił medal o… 0,1 sekundy.  

 

Paweł Twardosz zaliczył także dobry bieg, uzyskując w nim 25. czas i przesuwając się na 22. lokatę. Bardzo szkoda Piotra Kudzi, który uplasował się o niecałe 7 sekund za czołową trzydziestką, zajmując ostatecznie 34. pozycję. W piątej dziesiątce znaleźli się dwaj pozostali Polacy, czyli Mateusz Jarosz i Maciej Zborowski, odpowiednio na 46. i 47. miejscu.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

OSTATECZNE WYNIKI

 

KaEn

fot. Alicja Kosman / PZN

Komentarze - 2

Tom

Opublikowano: 2018-02-03 21:57:56

O rok starszy Paweł i wynik został w miejscu. Powinien byc w połowie 30tki ;)

Zyxel

Opublikowano: 2018-02-04 15:02:41

W skokach regres, za to w biegu progres, no i w sumie pozostał w tym samym miejscu.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl