Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja: Akito Watabe i Jan Schmid wygrywają w Hakubie [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-02-04

Obecny weekend obfitował w zmagania kombinatorów w azjatyckiej Hakubie, gdzie kombinatorzy mogą przystosować się do strefy czasowej, w której będą rywalizować w trakcie igrzysk olimpijskich w PyeongChang. Na obiekcie HS-134 i trasie 10 kilometrów najpierw triumfował Akito Watabe, a w niedzielę zrewanżował mu się Jan Schmid. Polacy nie startowali.

 

Sobotni konkurs

 

Na starcie zawodów w Hakubie stanęło niespełna 40 skoczków, czołówka bowiem przygotowuje się do zbliżających się wielkimi krokami igrzysk. W [pierwszym konkursie już po serii skoków prowadził Akto Watabe z przewagą 16 sekund nad Kristjanem Ilvesem, który skoczył 132 metry w dużo lepszych warunkach od Japończyka (130,5 metra). Trzecie miejsce zajmował Manuel Faisst (130 metrów), a czwarte Jan Schmid (135,5 metra), który do lidera miał już ponad minutę starty. Ostatecznie po biegu Watabe utrzymał przewagę i osiągając 13. czas biegu, odniósł pewne zwycięstwo z przewagą ponad minuty nad Janem Schmidem. Podium uzupełnił Manuel Faisst, a spadł z niego Kristjan Ilves.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW   

OSTATECZNE WYNIKI

 

Niedzielny konkurs

 

W PŚ rywalizacja nabiera kolorów między Akito Watabe i Janem Schmidem, podobnie było też w ten weekend w  Japonii, bowiem w niedzielnych zawodach najlepszy okazał się właśnie Norweg, chociaż różnice w czołówce były dużo mniejsze niż dzień wcześniej. Na półmetku na czele znajdował się Kristjan Ilves po skoku na 123,5 metra. Dalej, bo 126 metrów, poszybował drugi Yuto Nakamura, ale w przeciwieństwie do lidera pomagał mu wiatr. Trzecie miejsce dla Haralda Johnasa Riibera (127 metrów). Świetne piąte miejsce zajmował Portyk, a na 7. lokacie plasował się wicelider PŚ Jan Schmid. Dopiero 8. lokata dla lidera PŚ Akito Watabe.

 

Na trasie biegu swoją szansę wykorzystał Jan Schmid, osiągając 4. czas na 10 kilometrów, i wygrywając z przewagą 6,6 sekundy nad drugim Kristjanem Ilvesem, który jednak na trasie biegu zaliczył dopiero 19. rezultat. Na trzecie miejsce, po fotofiniszu, wskoczył Akito Watabe – tym samym o pechu może mówić Tomas Portyk, który może mówić o dużym pechu, bo do podium zabrakło mu jedynie 0,1 sekundy.   

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

OSTATECZNE WYNIKI  

 

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ przed igrzyskami olimpijskimi pozostał Akito Watabe z dorobkiem 905 punktów. Na drugim miejscu, z 885 „oczkami” na koncie Jan Schmid. Trzeci Joergen Graabak z dużą stratą ponad 300 punktów.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ

 

KaEn

Komentarze - 6

Sakuraj

Opublikowano: 2018-02-04 17:36:04

Gdyby Polacy się tam pofatygowali - bo przecież mogli, nie oszukujmy się że potrzebują treningu specjalnie na IO, medale i tak są w strefie ich marzeń, to być może Kupczak byłby na miejscu Yahina w sobotę - bo gorzej od niego nie biega, a Słowiok śmiało w obydwu konkursach mógł walczyć o TOP10 i przy okazji zarobić sobie trochę pieniędzy za starty. Nie licząc Watabe i Schmida na starcie, te zawody miały obsadę godną Pucharu Kontynentalnego i brak decyzji o stacie tam był sporym błędem. W styczniu na starcie PK w Klinengthal na starcie była mocniejsza stawka, a Słowiok stanął tam na podium. Śmiem twierdzić, że tutaj mogło być nawet podobnie. Biorąc pod uwagę, że do końca sezonu zostało parę konkursów, przy czym będą one normalnie obsadzone, Polacy ten sezon będą mieli gorszy pod względem rezultatów od poprzedniego. Tym bardziej, że coś podejrzewam, że pod koniec marca w Schonach czy Klingenthal będzie spory problem ze śniegiem. Wielka, wielka szkoda fatalnej polityki PZNu.

Zyxel

Opublikowano: 2018-02-04 19:05:25

Pełna zgoda. Bardzo zła decyzja o odpuszczeniu Hakuby. Takie okazje po prostu muszą być wykorzystywane! Ale rozumiem, że genialny strateg Polo ma plan polegający na Top8 w drużynówce i stypendiach i pewnie sobie tam ubzdurali, że to ma być celem nadrzędnym wobec wszystkiego.

Sakuraj

Opublikowano: 2018-02-04 22:36:07

Za rok Uniwersiada w Krasnojarsku, nasi zawodnicy już się szykują żeby przywiezc stamtąd worek medali. A przynajmniej sztab trenerski ich do tego trenuje, bo oni z pewnością mają nieco inne aspiracje.

:(

Opublikowano: 2018-02-05 08:28:43

I to jest strasznie przykre.

Luk89

Opublikowano: 2018-02-05 11:21:31

A na PK i Fis Cupy za ocean potrafią wysyłać, oczywiście skoczków... Murańki i inne Stękały. Tragedia.

Zyxel

Opublikowano: 2018-02-05 17:51:06

Inna sprawa jest taka, że nie ma chyba za bardzo komu jeździć na te wszystkie imprezy. Jeżeli załóżmy kadra A pojechałaby (teoretycznie) na PŚ, a juniorzy mają w tym czasie MŚJ, to kto miałby jechać na COC do Planicy? Gdzie się ci wszyscy zawodnicy podziali? Gut-Chowaniec, Chyc, Łowisz? Co z nimi? Pokończyli kariery?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl