Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PyeongChang: Eric Frenzel broni tytułu z Soczi,dobry występ Pawła Słowioka [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-02-14

Choć Eric Frenzel w tym sezonie PŚ być może nie zachwycał tak jak w poprzednich latach, to jednak do imprezy czterolecia przygotował się wyśmienicie – w Korei obronił tytuł z Soczi, zdobywając tym samym czwarty w karierze medal  olimpijski. Bardzo dobry występ zaliczył Paweł Słowiok, zajmując 22. pozycję.  

 

Po serii skoków na czele stawki plasował się Franz-Josef Rehrl. Austriak na obiekcie HS109 poszybował 112 metrów i przed biegiem miał 15 sekund przewagi nad drugim Jarlem Magnusem Riiberem, który wylądował metr bliżej, tyle że z obniżonej o dwa numery, 18. belki. Trzecie miejsce z apetytem na medal zajmował Akito Watabe, który skoczył 105,5 metra. Czwarta lokata należało do Lukasa Klapfera, a piąte do obrońcy tytułu z Soczi Erica Frenzela.

 

 

Z Polaków najwyżej na półmetku plasował się tradycyjnie Szczepan Kupczak, na 20. lokacie. W dobrych warunkach (1,77 pod narty) uzyskał 97 metrów. Na 32. pozycji był Słowiok – 92,5 metra z 20. belki przy wietrze pod narty liczącym 1,46 m/s. Na 44. i 45. lokacie znaleźli się z kolei Cieślar i Marusarz – pierwszy skoczył 81 metrów, drugi 79,5 metra.   

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Jak można się było spodziewać, Austriak Franz-Josef Rehrl nie był w stanie wytrzymać tempa narzucanego przez rywali na trasie 10 kilometrów. Bardzo szybko dobiegli do niego Frenzel i Watabe, wyprzedzając Klapfera i Riibera, którzy jednak utrzymywali się w czołówce mimo słabszej formy biegowej od lepiej dysponowanych rywali. Za plecami biegnącej na czele czwórki atakował Rydzek, który uzyskał trzeci wynik biegu w całej stawce.

 

Walka o medale rozstrzygnęła się na sam koniec biegu, na dystansie ostatnich dwóch kilometrów. Wtedy to zaatakował Frenzel, przyspieszając i zostawiają w tyle rywali. Akito Watabe nie był w stanie dotrzymać tempa Niemca i musiał pogodzić się z drugim miejscem i srebrnym krążkiem. Brązowy krążek do domu zabierze dość niespodziewanie Lukas Klapfer.

 

Bardzo dobrą 22. lokatę wywalczył na igrzyskach Paweł Słowiok, na 10 kilometrach uzyskał 12. czas! Słabiej wypadli pozostali – Szczepan Kupczak spadł na 39. pozycję, a Wojciech Marusarz i Adam Cieślar uplasowali się w piątej dziesiątce – na miejscach numer 42 i 47.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

KaEnfot. Sandra Volk / FIS

 

Komentarze - 4

Luk89

Opublikowano: 2018-02-14 15:21:24

Brawo dla Pawła, świetny wynik. Takiego spodziewałem się po zeszłym sezonie. Niestety kolejny raz zawiódł Adam. On miał się bić o wyższe cele niż Paweł! Co ten niemiecki trener z nim zrobił to ja nie wiem...

tommylee

Opublikowano: 2018-02-14 17:54:28

Paweł brawo Ty ! Natomiast nie rozumie co stało się z Adamem, jeszcze 2 lata temu kiedy wygrywał wszystkie zawody w kraju i był nie raz Mistrzem Polski wydawało się że jest na dobrej drodze do tego aby właśnie teraz być w najlepszej formie i zabłysnąć w sezonie olimpijskim. Nagle ni stąd nie zowąd nasza legenda skoków A.M zostaje dyr. ds skoków i troszkę pseudodyrektorem ds kombinacji, bo tutaj w ogóle go nie widać, w przeciwieństwie do skoków, gdzie bardzo lubi się lansowac, nosić narty za Kamilem i udzielać fachowych wywiadów przy każdej okazji. W niewyjaśnionych okolicznościach zostaje wyrzucony M.Wantulok, dzięki któremu na chwilę wróciła nadzieja dla polskiej kombinacji. Dziwi mnie fakt,że do tej pory nikt nie potrafi racjonalnie wyjaśnić dlaczego skoro cały plan treningowy był ustawiony właśnie pod olimpiadę. Nikt mądry nie zmienia w takim momencie trenera,ale coz PZN rzadzi sie swoimi prawami i ukladami. Nie chce być jak zły omen ale obawiam się tych naszych medali z Pjongczang. Pozostają jeszce skoki ale wystarczy nie ten wiatr i medale odleca do kogo innego, a nam co pozostanie? 40mln kraj, a działaczy więcej niż zawodników ;) Pozdrawiam i życzę naszym sportowcom złota !

Tom

Opublikowano: 2018-02-14 18:00:23

Brawo Paweł, dobra robota. Przynajmniej jeden z naszych potwierdza formę z końcówki ubiegłego sezonu. A może to asystenci tak się dobrze spisują? Że pozostawieni zawodnicy poza obozami są zdani na samych siebie, ponieważ nie potrafią znaleźć języka z serwismenem, który widnieje jako asystent. Nie dziwie się że tak słabo skaczą jak trenują z byłym biegaczem narciarskim? Bynajmniej tyle wyczytałem, chyba że miał styczność ze skokami lub kombinacją a później zmienił zawód i stał się biegaczem. Tak czy inaczej trzymam kciuki bo to ostatnia fala kombinacji norweskiej w Polsce. Sam Wantulok w wyiawiadzie zapytany o przyszłość tej dyscypliny, odpowiedział że raczej czekają nas suche lata. Zgodzić się raczej trzeba bo jeśli ta trójka zakończy po Igrzyskach(mają już swoje lata) czyli najlepszy okres na osiągnięcie wysokich wyników, każdy kolejny rok będzie coraz cięższy. Wiadomo również że na samym stypendium raczej nie wyciągna za długo(znając polskie realia, kasierka w biedronce zarabia więcej) a z zaplecza po talencie Kudzi już ani widu ani słuchu pod opieką Tajnera skrzydła zostały obcięte. Jeszcze sznsa na dużym obiekcie i w drużynie na zajęcie 8 premiowanego miejsca: )

grr

Opublikowano: 2018-02-14 20:32:23

Nie ma się co martwić. Na uniwersjadzie zdobędą medale i stypendium:)))

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl