Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji: Franz-Josef Rehrl wygrywa serię PCR w Lahti, Kupczak w trzeciej dziesiątce [WYNIKI PCR]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-03-02

Po rywalizacji w PyeongChang zdominowanej przez Niemców czas na powrót do PŚ. Pierwszym poolimpijskim przystankiem dla wszystkich dyscyplin narciarstwa klasycznego jest fińskie Lahti. Dziś rozegrano serię kwalifikacyjną o niedzielnego konkursu indywidualnego, w której najlepszy okazał się Franz-Josef Rehrl. Biało-czerwoni nie błyszczeli, najwyżej uplasował się tradycyjnie Szczepan Kupczak.

 

Na obiekcie o rozmiarze zlokalizowanym na 130. metrze najlepszy wynik punktowy osiągnął Austriak Franz-Josef Rehrl, lądując na 124. metrze. Pół metra dalej poszybował Akito Watabe, ale przy dużo słabszym wietrze w plecy. Trzecie miejsce należało do kolejnego Japończyka Takehiro Watanabe, który uzyskał 122 metry. W granicach 120. metra lądowali jeszcze 5. Espen Andersen, 6. Wilhelm Denifl 8. Eero Hirvonen i 9. Fabian Riessle. Dopiero 10. lokatę wywalczył wicelider PŚ Jan Schmid.

 

Polacy nie zachwycili. Na 24. lokacie uplasował się Szczepan Kupczak. Kombinator z Juszczyny w swojej próbie zdołał osiągnąć 110,5 metra, co dałoby stratę ponad 1,5 minuty do lidera. W czwartej dziesiątce znaleźli się Paweł Słowiok i Adam Cieślar – pierwszy na 36., a drugi na 37. pozycji. 104,5 metra – tyle skoczył starszy z naszych reprezentantów, rezultat 37. Cieślara to 101 metrów przy nieco mocniejszym wietrze utrudniającym skok. Najsłabiej w rundzie PCR wypadł Wojciech Marusarz – uzyskał zaledwie 92 metry, co dało dopiero 44. miejsce.

 

WYNIKI PCR

 

Już jutro w Lahti sprint drużynowy. Początek serii skoków o 12.15, a o 15.30 bieg. W niedzielę zmagania indywidualne, pierwsza część o 10.00, druga o 14.45. Transmisje ze skoków przeprowadzi Eurosport 2, a z biegów Eurosport 1.

 

KaEn   

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl