Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja: W Oslo Adam Cieślar zdobywa pierwsze punkty tej zimy i zalicza najlepszy start w sezonie, Watabe umacnia się na pozycji lidera PŚ [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-03-10

Akito Watabe pokazuje, że w tym sezonie nie ma na niego mocnych i z każdym konkursem umacnia się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej PŚ. Dziś odniósł kolejne pewnie zwycięstwo przed Manuelem Faisstem i Mario Seidlem. Najlepszy wynik w sezonie i tym samym pierwsze punkty to dzisiejszy dorobek Adama Cieślara. Niestety pozostali Polacy nie poszli w ślady kolegi.

 

W serii skoków najlepiej spisał się Norweg Jarl Magnus Riiber, który uzyskał 132 metry, o 3 metry więcej niż drugi Akito Watabe, który do młodszego rywala stracił 28 sekund. Trzecie miejsce w stawce na półmetku zajmował Mario Seidl (131 metrów), czwarte Manuel Faisst, a piąte wicelider PŚ Jan Schmid. Frenzel i Rydzek uplasowali się w drugiej dziesiątce.

 

Adam Cieślar w serii skoków pozytywnie zaskoczył, plasując się w czołowej trzydziestce, na 27. lokacie z przewagą12 sekund nad trzydziestym Tomasem Portykiem i stratą 2:20 do lidera. Zawodnik AZS AWF Katowice poszybował 118 metrów z 24. platformy startowej przy podmuchach wiatru ok. 0,5 metra na sekundę pod narty. Kolejnym z podopiecznych Winkelmanna był 36. Szczepan Kupczak (111 metrów; strata +2:51 do lidera). Na 41. pozycji pojawił się Paweł Słowiok po próbie na 112. metr. Wojciech Marusarz, przypomnijmy, nie awansował do konkursu.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Od samego początku biegu mocnym atakiem popisał się Jan Schmid, który awansował z 5. na 3. lokatę, wyprzedzając Faissta i Seidla. Strata Watabe do Riibera malała – z 28 sekund na starcie do 17,2 na drugim pomiarze (1,7 km), 14,9 sekundy na wysokości 2500 metrów. W połowie dystansu to Japończyk biegł już na czele stawki, tuż przed Riiberem, a za japońsko-norweskim duetem podążała grupa pościgowa licząca 6 kombinatorów, tracąca od 24 do 28 sekund do Watabe. Osłabł Jan Schmid, spadając na 7. miejsce.

 

W pierwszej połowie biegu swoją lokatę poprawiła nie tylko Watabe, ale i Adam Cieślar. O ile jeszcze na punkcie pomiaru na wysokości 2,5 kilometra był 27., o tym już ponad 2 kilometry dalej – 23. Tuż przed połową dystansu Kupczak spadł na 39. lokatę, a Słowiok awansował z 41. na 34.! Bardzo dobrze na trasie spisywał się Watabe, na 2,5 kilometra przed metą wypracował 9 sekund przewagi nad Riiberem i 24 nad Riessle. Cieślar biegł na 22. lokacie, a Słowiok na 32., by 800 metrów dalej być już odpowiednio na 21. i 31. miejsce.     

 

Ostatecznie kolejny triumf w tym sezonie zaliczył Watabe, umacniając się na pozycji lidera PŚ. Za nim uplasował się Fabian Riessle, a podium uzupełnił Mario Seidl. Wicelider klasyfikacji generalnej musiał zadowolić się 4. pozycję. Najlepszy start w sezonie i pierwsze punkty wywalczył dzisiaj Adam Cieślar, kończąc zmagania na 24. lokacie. Ponownie sporego pecha miał Słowiok – do punktów zabrakło niewiele, bo Polak był 32., a do 30. zawodnika stracił około 3 sekund. Kupczak zajął 40. miejsce ze stratą3:46,6 sekundy do zwycięzcy.

 

OFICJALNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ

 

KaEn

Komentarze - 1

Tom

Opublikowano: 2018-03-11 12:48:28

Myślę że Adam i reszta chłopaków mają większe aspiracje niż 3cia dziesiątka... Niestety aby zarabiać w kombinacji trzeba wchodzić do top 20. JA właśnie takich rezultatów oczekiwałem po nowym trenerze, że systematycznie ktoś z naszych będzie w czołowej 20tce.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl