Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PCR w Oberstdorfie: Świetny rezultat Szczepana Kupczaka! [WYNIKI PCR]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-08-23

Rundą prowizoryczną rozpoczął się cykl zawodów Letniej Grand Prix w Oberstdorfie, który będzie gościł kombinatorów jeszcze przed 2 najbliższe dni. Dziś na skoczni HS137 rozegrano rundę PCR,w której świetny, 7. wynik uzyskał Szczepan Kupczak.

 

Kupczak uzyskał w serii PCR 134,5 metra z 23. pozycji najazdowej przy lekkim wietrze pod narty. Na dobre miejsce złożyły się też bardzo dobre noty za styl, najwyższe w całej stawce! Drugim z Polaków okazał się Paweł Słowiok, zajmując 16. lokatę po skoku na odległość 126 metrów oddanym z kolei w niekorzystnych warunkach. Trzeci z biało-czerwonych, Piotr Kudzia, był 38. z wynikiem 115 metrów z 21. belki. Do rywalizacji nie zgłoszono Adama Cieślara.

 

Na czele serii znaleźli się bracia Watabe – młodszy Yoshito, który skoczył 133,5 metra (tym samym odległość Kupczaka była najlepsza w całej rundzie), i starszy Akito, który z kolei poszybował 6 metrów bliżej, co dało wirtualne 24 sekundy straty do brata. Wirtualne podium uzupełnił będący ostatnio w wysokiej formie Mario Seidl (128,5 metra). Cała trójka skakała z 19. belki, potrzymując dodatnie punkty za niekorzystny wiatr. W serii prowizorycznej warunki były bardzo zmienne, raz wiatr pomagał kombinatorom, a raz przeszkadzał, stąd częste zmiany pozycji najazdowych.

 

WYNIKI PCR

 

Konkurs rozpocznie się jutro serią skoków o 19.00. O 20.30 przewidziano bieg.

 

KaEn

fot. Alicja Kosman / PZN

Komentarze - 1

Luk

Opublikowano: 2018-08-24 10:05:56

Kupczak zawsze dobrze skakał, zobaczymy jak biega. Dlaczego Cieślar nie występuje?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl