Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LGP w Obersrdorfie: Słowiok z życiowym wynikiem w letnich zmaganiach, Kupczak niewiele słabszy [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-08-24

Rozgrywany dziś pierwszy konkurs w ramach dwudniowej rywalizacji kombinatorów w Oberstdorfie padł łupem gospodarza Vinzenza Geigera. Spośród trzyosobowej grupy biało-czerwonych dwóch zdobyło punkty, byli to Paweł Słowiok i Szczepan Kuopczak. Ten pierwszy zanotował swój najlepszy wynik w karierze w letnich konkursach! Słabiej wypadł Piotr Kudzia, który jednak dopiero zdobywa doświadczenie w zawodach najwyższej rangi.

 

Po serii skoków nic nie zwiastowało triumfu Geigera – Niemiec był dopiero 8. z rezultatem 132-metrowym. Dalej od niego lądowali prowadzący wówczas Akito Watabe (137 metrów) czy drugi Mario Seidl (138,5 metra z 21. belki). Trzecie miejsce ze stratą 28 sekund zajmował Franz-Josepf Rehrl, który poszybował 132 metry, ale z obniżonej, 19. belki, za co otrzymał prawie 15 bonusowych punktów. Tuż za podium znalazł się Yoshito Watabe, który osiągnął aż 141,5 metra w sprzyjających warunkach, co skończyło się dla niego jednak upadkiem. Czołową piątkę dopełnił Johannes Rydzek.

 

Polacy w serii skoków na obiekcie HS137 spisali się całkiem nieźle. Solidne 9. miejsce wywalczył Kupczak po skoku na 128,5 metra. Jego przewaga nad 30. wówczas Alessandro Pittinem, dodajmy, świetnym biegaczem, zwłaszcza zimą, wynosiła 1,5 minuty. Na 23. lokacie na półmetku plasował się Słowiok, skacząc 6 metrów bliżej od drużynowego kolegi i mając stratę 2:10 do prowadzącego. Najsłabiej wypadł zbierający pierwsze doświadczenia w zawodach najwyższej rangi Piotr Kudzia. Zawodnik LKS Klimczok Bystra uzyskał 109 metrów.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Po biegu na nartorolkach na dystansie 10 kilometrów (10800 metrów) na czele stawki znalazł się reprezentant gospodarzy Vinzenz Geiger, który tylko nieznacznie, bo o 2,4 sekundy wyprzedził Mario Seidla. Na trzecie miejsce w stawce spadł prowadzący na półmetku Akito Watabe. Kwestia triumfu rozegrała się tylko miedzy tą trójką, bowiem zwycięski w Villach Herola miał już ponad 4-sekundową stratę do lidera.

 

Paweł Słowiok spisał się dzisiaj najlepiej z Polaków, notując 16. miejsce po dobrym biegu z czasem 29:25,6, o 2:05,9 sekundy gorszym od Geigera. Był to dla niego najlepszy rezultat w karierze, wcześniej najwyżej plasował się w Villach w zeszłym roku, na 18. lokacie. Obaj biało-czerwoni uplasowali się w czołowej dwudziestce, bowiem Kupczak znalazł się tylko 3 lokaty niżej od swojego kolegi, wyprzedzając bezpośrednio Alessandro Pittina. Kupczakowi do wyrównania najlepszego rezultatu, 18. miejsca wywalczonego w 2013 roku także w austriackim Villach, brakowało niewiele. Niestety Piotr Kudzia nie poszedł w ślady pozostałych podopiecznych trenera Winkelmanna i został zdublowany.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

Kolejne zawody w kombinacji już jutro. O 19.00 skoki, o 20.30 bieg na nartorolkach.

 

KaEn

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl