Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LGP w kombinacji: Historyczne wyniki Szczepana Kupczaka i Pawła Słowioka! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-08-25

Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok w drugich zawodach LGP w Oberstdorfie pokazali, na co ich stać. Obaj Polacy osiągnęli najlepsze wyniki w karierze, pierwszy raz plasując się w czołowej piętnastce zmagań na igelicie. Lepszy okazał się Szczepan Kupczak, ale obaj biało-czerwoni zasługują na brawa. Zwyciężył Akio Watabe przed Ericiem Fremzelem.

 

W serii skoków Szczepan Kupczak uzyskał trzeci wynik, z 19. belki uzyskał 126 metrów przy silnym wietrze w plecy, za co otrzymał bonusowe niemal 12 punktów. Przed Polakiem plasowali się tylko Akito Watabe (131 metrów, 48 sekund straty) i Eric Frenzel (132 metry, 6 sekund straty Kupczaka). Na 18. pozycji, niemal tuż przed Johannesem Rydzekiem – Polak skoczył 117,5 metra z 19. belki przy niewielkich podmuchach w plecy. 25. lokata należała z kolei do Pawła Słowioka – podopieczny Winkelmanna poszybował jedynie 111,5 metra, ale przy dobrym biegu mógł liczyć na spory awans, gdyż różnice na przełomie drugiej i trzeciej dziesiątki nie były duże.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Ostatecznie po biegu Szczepan Kupczak nie był w stanie utrzymać tempa rywali i z 3. miejsca spadł na 12., niemniej jednak i tak jest to najlepszy rezultat Polaka w karierze w letnich konkursach. Strata do zwycięzcy, czyli Akito Watabe, który utrzymał prowadzenie, wyniosłą 1:37,7 sekundy.  Na drugiej lokacie także bez zmian – Eric Frenzel zaliczył 25. czas biegu na 10 km i wyprzedził Ilkkę Herolę, który świetnie sobie radzi w tegorocznych zmaganiach. Rewelacyjny, 7. wynik na nartorolkowej trasie zanotował Słowiok, dzięki czemu z 25. lokaty na półmetku awansował aż na 14.! Niestety ponownie najsłabiej poszło Piotrowi Kudzi, który został zdublowany i zakończył zawody na 52. pozycji

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

KaEn   

Komentarze - 1

Luk

Opublikowano: 2018-09-21 11:20:36

Brawo dla Polaków. Mam nadzieję, że Kupczak poprawi jeszcze bieg a Słowiok skoki i mamy świetną parę na stałe punktowanie w PŚ.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl