Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer: Riiber wygrywa bieg masowy, dwóch Polaków z punktami [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-12-01

Jarl Magnus Riiber został zwycięzcą drugich zawodów z cyklu Lillehammer Tour. Zawody rozegrano w formie biegu masowego, który odbył się rano, po południu zawodnicy oddawali jeden skok na  skoczni normalnej.

 

Bieg
 
Zwycięzcą biegu został Norweg Magnus Krog, który przyprowadził za sobą dużą grupę zawodników. Tuż za nim znaleźli się Niemcy Fabian Riessle i Eric Frenzel. Kolejne lokaty zajęli Alessandro Pittin oraz Jarl Magnus Riiber. Polacy spisali się słabo, najwyżej z nich został sklasyfikowany został Adam Cieślar który był 32, stracił do zwycięzcy minutę i czterdzieści sekund. Drugi z naszych zawodników, Paweł Słowiok był 38 a Szczepan Kupczak nie przystąpił do biegu.
 
 
 
Skoki
 
W konkursie skoków najlepiej zaprezentował się Jarl Magnus Riiber który tym samym odniósł kolejne zwycięstwo i pewnie prowadzi w cyklu Lillehammer Tour. Drugie miejsce zajął Eric Frenzel a trzecie Fabian Riessle. Kolejne lokaty zajęli Akito Watabe i Johannes Rydzek. Polacy na skoczni spisali się lepiej niż na trasie biegu. Adam Cieślar awansował na 26 miejsce a Paweł Słowiok awansował na 30 lokatę. Zdyskwalifikowani zostali Bernhard Gruber, Espen Andersen i Samir Mastiev.
 
 
W klasyfikacji Lillehammer Tour prowadzi Jarl Magns Riiber który zgromadził 200 punktów. Drugi jest Eric Frenzel z dorobkiem 160 punktów a trzeci z 84 punktami na koncie Franz-Josef Rehrl.
 
 
 
Jutro ostatnie zawody z cyklu Lillehammer Tour. Tym razem zawodnicy zmierzą się na dużym obiekcie oraz na dystansie 10 kilometrów.
 
 
Maciej Sulowski
 

Komentarze - 3

ms.

Opublikowano: 2018-12-01 21:10:53

Dzisiejsze zawody pokazały że nasi kombinatorzy potrzebują specjalisty od treningu biegowego. O ile na skoczni forma jest coraz lepsza o tyle w biegu wszystko idzie w odwrotnym kierunku. Ciekawe dlaczego Szczepan nie wystąpił, czyżby trener uznał że nie znajdzie się w 50 po biegu, a może choroba go dopadła. Miejmy nadzieję że jutro Polacy spiszą się lepiej, zwłaszcza w biegu. Co do zagranicznych zawodników to strasznie biegowo posypał się Fletcher, 40 miejsce w biegu, bardzo słabo. Wczoraj liczyłem że po dobrym skoku znajdzie się w czołówce a on ledwo dobiegł na punktowanej pozycji. Zawodzą też Finowie, zwłaszcza na skoczni, słabo prezentuje się też Kristjan Ilves, poprzedni sezon miał taki dobry a teraz nic z tego nie zostało. Bardzo dobrze prezentuje się Riiber, bardzo poprawił bieg i wyrasta na kandydata do zdobycia kryształowej kuli. W dobrej formie też Oftebro. Ciekawi mnie dlaczego Jelenko nie pojawił się na początku sezonu, czyżby zakończył karierę czy może jakaś kontuzja. Ale coraz lepiej prezentuje się Vrhovnik.

Rychu

Opublikowano: 2018-12-02 08:04:38

Niczego nie potrzebują. Słowiok w wywiadzie przyznał, że forma biegowa nie jest najwyższa, ale taki był plan, żeby najpierw skupić się na skokach a potem popracować nad biegiem

Tom

Opublikowano: 2018-12-02 11:51:36

Nasi już zaczynali dobrze biegać, gdzie czasy np Pawła były na poziomie pierwszej dziesiątki PŚ, ale wtedy wychodził z głębokiego kryzysu na skoczni i punkty pojawiały się przy lepszych skokach. Dziś niestety nie przeszedł kwalifikacji (52 miejsce) Dobrze że trenowali z duetem Wantulok/Szturc, zawsze można się odnieść do tych czasów. Gdzie pokazywali zadatki na czołowych kombinatorów na świecie. Nie każdy start wychodził a punkty nie były regularne. Natomiast trzeba podkreślić że obejmowali kadrę z 1 punktem PŚ. Mam nadzieję że wrócą na tą drogę i doczekamy się miejsc w czołowej dziesiątce

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl