Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer: Triplet Riibera w Lillehammer, Cieślar 17 [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-12-02

Norweg Jarl Magnus Riiber po raz trzeci z rzędu wygrał w Lillehammer tym samym wygrywając cały Lillehammer Tour. Z bardzo dobrej strony pokazał się Adam Cieślar który ukończył zawody na 17 miejscu.

Kwalifikacje

Kwalifikacje do dzisiejszych zawodów wygrał Jarl Magnus Riiber, drugi Mario Seidl a trzeci Johannes Rydzek. Szczepan Kupczak był 12, Adam Cieślar 36 a Paweł Słowiok 52 przez co nie wywalczył awansu do konkursu.

Skoki

Rundę skoków wygrał Jarl Magnus Riiber. Za norwegiem znaleźli się Franz Josef Rehrl i Go Yamamoto. Czwarty był Ein ar Luraas Oftebro a piąty znakomicie spisujący się ostatnio Norweg Espen Bjoernstad. Szczepan Kupczak zajął 8 miejsce a Adam Cieślar 19.

Bieg

Ostatecznie zawody wygrał Riiber który z bezpieczną przewagą utrzymał prowadzenie do końca biegu. Drugie miejsce zajął zajmujący po skokach 10 miejsce Joergen Graabak. Trzeci był Johannes Rydzek który zanotował drugi czas biegu. Kolejne miejsca zajęli Akito Watabe, Martin Fritz i Espen Bjoernstad. 17 miejsce zajął Adam Cieślar który zanotował bardzo dobry, 16 czas biegu. Szczepan Kupczak nie ukończył biegu.

Lillehammer Tour

Zwycięzcą turnieju został oczywiście Jael Magnus Riiber. Za nim znaleźli się Eric Frenzel, Joergen Graabak, Franz-Josef Rehrl i Akito Watabe. Najwyżej sklasyfikowanym polakiem był
Adam Cieślar który zajął 25 miejsce. 29 był Paweł Słowiok a 39 Szczepan Kupczak

Maciej Sulowski

Komentarze - 7

Figo122

Opublikowano: 2018-12-02 22:17:53

Szczepan Kupczak bardzo slabo biega w tym sezonie.Jeszcze wiecej traci nizcw poprzednim.Co z tego ze jedt 8 po skokach i ma przewagi nad 30 zawodnikiem 2 minuty jak i tak nue utrzymuje albo sie wycofuje z biegu.Bardzo dobryvwystep Cieslara progres po poprzednim fatalnym jego sezonie.

Tom

Opublikowano: 2018-12-03 13:39:50

Adam zaczyna wracać i to cieszy. Nie wiem jak narty jechały. bo warunki było widać że ciężkie do smarowania, a serwis w polskiej kombinacji nawet nie wiem jak wygląda, kto tam pracuje? Może dlatego Kupczaku zszedł z trasy a mass strat poszedł bardzo słabo

Fan

Opublikowano: 2018-12-03 18:02:03

Adam bardzo dobry występ zaliczył. Cieszy że coraz lepiej skacze, bo ten element w ostatnich latach mocno zawodził. Czasem wychodził jakiś skok, ale bywało to rzadko. A teraz na skoczni chyba ustabilizował formę na niezłym poziomie i dzięki dobremu biegowi jest wstanie powalczyć o dobrą lokatę. Progres w porównaniu do zeszłego sezonu jest widoczny. Paweł poprawił skoki, ale biegowo wygląda słabiej. Oby nad tym elementem popracował, bo stać go na wiele. Tak patrząc to możemy mieć dwóch solidnych kombinatorów tej zimy. Szczepan tragicznie biega. Bardzo dobre skoki nic mu nie dają. Wczoraj ruszał z ósmego miejsca, a po 7,5km był już poza 30. To tylko świadczy o jego słabości. On raczej człapie a nie biega i przypomina w swoich występach coraz bardziej Klimova. W Ruce tłumaczyli że narta sie złamała, ale tu chyba wymówki już znaleźć sie nie udało. Jeszcze kilka słów o Marusarzu. Mam nadzieję że częściej będziemy go oglądać w PŚ. Inauguracja była słaba w jego wykonaniu, ale myślę że na normalnej skoczni lepiej by sobie poradził. Jeśli nie on to liczę że Twardosz pojawi się na jakiś zawodach. Ciekawe czy zrobił jakiś progres, bo latem biegowo wyglądało nie najgorzej.

Tragedyja

Opublikowano: 2018-12-03 19:00:46

Tragedyja te starty naszych kombinatorów. Wiecznie coś kombinują i nie mogą osiągnąć przyzwoitego wyniku (miejsca w pierwszej dziesiątce)

Tom

Opublikowano: 2018-12-04 12:21:43

Czyżby jakiś zazdrosny biegacz się nam tu pojawił?

Arn

Opublikowano: 2018-12-03 19:03:09

Kupczyk na FB pisał, że startował chory.. cieszy progres Cieślara w biegu względem wcześniejszych jego biegów w tym sezonie. Może zawodnicy łapią świeżość i wszyscy będą pomału coraz lepiej biegali.