Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Val di Fiemme: Schmid i Graabak wygrywają team sprint, słaby występ Polaków. Dzisiaj wygrywa Geiger, tylko Kupczak z punktami

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2019-01-13

Kombinacyjny weekend w Val Do Fiemme to konkurs indywidualny  oraz sprint drużynowy. Nasz dorobek punktowy  to dzisiejsze 28 miejsce Szczepana Kupczaka.

 

Skoki
 
Rundę skoków wygrała pierwsza ekipa Norweska na którą złożyli się Jan Schmid I Joergen Graabak. Drugie miejsce zajęła pierwsza ekipa Niemiecka czyli Vinzenz Geiger i Johannes Rydzek. Tuż za nimi uplasował się kolejny niemiecki duet czyli Fabian Riessle i Eric Frenzel.
10 miejsce zajmowała druga ekipa Polska, w skład której weszli Paweł Twardosz i Szczepan Kupczak. Pierwsza ekipa składająca się z Pawła Słowioka i Adam Cieśalra zajmowała 18 miejsce. Ze startu zrezygnowała druga ekipa Rosji.
 
 
 
Bieg
 
Walka o zwycięstwo rozegrała się na finiszu. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli Jan Schmid i Joergen Graabak czyli pierwsza ekipa Norweska. Drugie miejsce zajęła pierwsza ekipa Niemiecka a trzecie druga ekipa naszych zachodnich sąsiadów. czwarte miejsce zajęła pierwsza drużyna Włoska a piąte pierwsza ekipa Austriacka. Paweł Twardosz i Szczepan Kupczak zajęli dopiero 17 miejsce wyprzedzając tylko Ukraińców. Paweł Słowiok i Adam Cieślar nie wystartowali w biegu.
 
 
 
 
Niedziela to ostatni dzień zmagań kombinatorów norweskich we włoskim Val di Fiemme. 
Ostatnie zawody wygrał Vinzenz Geiger dla którego jest to pierwsze indywidualne zwycięstwo w Pucharze Świata w karierze. Szczepan Kupczak był 28 a lider Pucharu Świata Jarl Magnus Riiber nie startował.
 
Skoki
 
Rundę skoków wygrał Franz Josef Rehrl który uzyskał 128,5 metra. Dużo dalej lądował nasz reprezentant Szczepan Kupczak (136 metrów), jednak Polak skakał z wyższego rozbiegu i przy korzystnych podmuchach wiatru. Trzeci po skokach był Akito Watabe a czwarty Vinzenz Geiger. Czołową piątkę uzupełnił Go Yamamoto. 37 lokatę zajął Adam Cieślar a 45 Paweł Słowiok. Paweł Twardosz nie przebrnął kwalifikacji.
 
 
 
Bieg
 
Bieg przebiegał pod dyktando Niemców. Zwycięstwo odniósł Vinzenz Geiger który pokonał Johannesa Rydzeka. Trzecią pozycję zajął Akito Watabe. Czwarty był Franz-Josef Rehrl a piąty Eric Frenzel. Szczepan Kupczak stopniowo spadał coraz niżej. Polak ukończył zmagania na 28 miejscu. Paweł Słowiok był 38 a Adam Cieślar nie przystąpił do biegu.
 
 
 
Kolejne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odbędą się w Chaux-Neuve które w tym roku gości kombinatorów jako organizator Nordic Combined Triple. Zawodnicy we Francji rywalizować będą w dniach 17-20 stycznia
 
 
Maciej Sulowski
 

Komentarze - 3

wow

Opublikowano: 2019-01-13 22:23:41

Moze ta reszta biega lepiej bo nie odpuszcza biegów i ich kondycja rośnie?

Luk

Opublikowano: 2019-01-14 00:40:58

Wikelmann raus!!

Michał

Opublikowano: 2019-01-14 10:33:13

Szkoda, że Pawłowi nie wyszedł wczoraj skok i trafił na jedne z najgorszych warunków. Ale na duży plus bieg, który był taki jaki być powinien i przy lepszym skoku spokojnie mógł walczyć o punkty. A Szczepan na skoczni genialnie, lecz w biegu niestety jak zawsze chociaż każde punkty cieszą.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl