Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Eric Frenzel mistrzem świata, dwóch Polaków w 30 [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2019-02-22

Mistrzostwa Świata w Seefeld rozpoczęły się dla naszych kombinatorów dwoma miejscami w TOP 30. Dzisiaj odbyły się bowiem pierwsze zawody w kombinacji norweskiej podczas tych mistrzostw. Zwycięstwo odniósł Eric Frenzel. Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak zajął 25 miejsce.

 

Skoki
 
 Rundę skoków rozegrano w Innsbrucku na skoczni o wielkości 130 metrów(hs). Najdalej skoczył Eric Frenzel który uzyskał 130,5 metra. Drugi był Mario Seidl a trzeci Jan Schmid. Czwartą lokatę zajął Franz-Josef Rehrl a piątą Akito Watabe. Najlepszym z Polaków był jak to zazwyczaj bywa Szczepan Kupczak który po skoku na odległość 124 metrów zajmował ósmą lokatę. Paweł Słowiok był 31, Adam Cieślar 33 a Paweł Twardosz 51. Zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon został Jianping Sun.
 
TUTAJ - Wyniki
 
 Bieg
 
 Walka o medale toczyła się między 4 zawodnikami. W końcówce biegu od rywali odskoczył Eric Frenzel który zgarnął złoty medal. Drugi był Jan Schmid a trzeci Franz-Josef Rehrl, Czwartą pozycję zajął Mario Seidl. Piątą lokatę zajął Jarl Magnus Riiber który był przed rozpoczęciem zmagań na skoczni głównym faworytem do zwycięstwa jednak po skoku był dopiero 10. Szóste miejsce zajął Akito Watabe, siódme Fabian Riessle, ósme Antoine Gerard, dziewiąte Johannes Rydzek a dziesiąte Bernhard Gruber. Z bardzo dobrej strony pokazał się Aaron Kostner z Włoch który zajął wysoką 13 pozycję. Szczepan Kupczak zajął 25 miejsce, Paweł Słowiok 30, Adam Cieślar był 34, a Paweł Twardosz 49. Do rywalizacji w biegu nie przystąpiło 3 zawodników. Byli to Eldar Orussayex, Kristjan Ilves i Joergen Graabak. 
 
TUTAJ - Wyniki
 
 
Z ciekawostek warto odnotować start 4 Kazachów oraz 3 Chińczyków.( Do treningów zgłoszono nawet 4).
 
 
Maciej Sulowski
 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl