Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Niemcy ze złotem w sprincie drużynowym, Polacy na 8 miejscu [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2019-02-24

Niedziela to drugi dzień rywalizacji kombinatorów o medale mistrzostw świata. Najlepsi w sprincie drużynowym okazali się Niemcy którzy wyprzedzili Norwegów i Austriaków. Polacy zajęli 8 miejsce co oznacza że Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok dostaną stypendium i mogą bezpicznie przygotowywać sie do nastepnego sezonu.

 

Skoki
 
Skoki rozegrano na dużej skoczni w Innsbrucku. Rundę skoków wygrali Niemcy Eric Frenzel i Fabian Riessle. Drugie miejsce zajęli Japończycy Akito i Yoshito  Watabe. Trzecie miejsce zajmowali na półmetku rywalizacji Austriacy. W skład drużyny gospodarzy weszli Bernhard Gruber i Franz-Josef Rehrl. Kolejne miejsca zajęli Norwegowie, Francuzi i Polacy, w składzie Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak. Siódme miejsce zajęli Włosi, ósme Finowie, dziewiąte Czesi, dziesiąte Słoweńcy. Kolejne lokaty zajęli Amerykanie, Ukraińcy, Rosjanie, Chińczycy i Kazachowie.
 
 
 
Bieg
 
Sprint drużynowy składający się z formatu 2x7,5 km został rozegrany na trasie w Seefeld. Niemcy prowadzący po skokach utrzymywali bezpieczną przewagę która jednak pod koniec rywalizacji malała. Na mecie jednak Fabian Riessle zameldował się z przewagą 8,2 sekundy nad drugimi Norwegami. Złoty medal powędrował więc w ręce Erica Frenzela i Fabiana Riessle. Drugą lokatę wywalczyli Norwegowie w składzie Jan Schmid, Jarl Magnus Riiber którzy o jedną sekundę wyprzedzili Austriaków. Czwarte miejsce z większą startą zajęli Japończycy, piąte Włosi, szóste Francuzi, siódme Finowie, Ósmą lokatę wywalczyli Polacy co jest bardzo dobrym wynikiem gwarantującym dwójce naszych kombinatorów stypendium. Dziewiąci byli Amerykanie, dziesiąci Czesi. Kolejne miejsca zajęli Słoweńcy i Rosjanie. Zdublowani zostali Ukraińcy, Kazachowie i Chińczycy.
 
 
 
 Maciej Sulowski
 
 

Komentarze - 8

Tom

Opublikowano: 2019-02-24 21:00:06

Miejsce dobre i stypendium wywalczone. Ale to napewno nie krok do przodu, a raczej brak rywali złożył się na ten wynik.

Sakuraj

Opublikowano: 2019-02-24 23:33:18

Ma ktoś jakieś oficjalne dane, źródło, że za miejsce w TOP8 na MŚ czy IO jest jakieś stypendium? Nie mogę znaleźć, byłbym wdzięczny za wrzucenie. Świetny wynik, zrobili co w swojej mocy żeby być w TOP8. To że Słoweńcy i Czesi są przetrzebieni przez kontuzje, a Amerykanie skaczą fatalnie to raczej asumpt do wykorzystania niż powód do dewaluacji wyniku Polaków. Obawiam się że z mniejszymi różnicami na normalnym obiekcie w Seefeld może być nieco inaczej już po samym skoku i tam Czesi i Amerykanie już nas połkną w biegu. BTW nie wierzę że Ben Loomis miał czas o 20 sekund lepszy na trasie od drugiego zawodnika i w wynikach nie ma przekłamania. Musieli go zamienić z Fletcherem. Barkow też biegowo jakoś zbyt okazale, lepszy od Finów i Niemców. Pewnie biegł z Fletcherem na trasie.

.

Opublikowano: 2019-02-25 07:45:49

ściągnij ustawę o sporcie

Michał

Opublikowano: 2019-02-25 11:33:18

Wynik Polaków na plus. Tak jak bieg(Igor Błachut był zaskoczony na plus Szczepanem za jego długie utrzymywanie się z Pittinem i Gerardem). Trochę więcej oczekiwałem od Pawła, ale źle nie jest. Teraz tylko poproszę o przyzwoite skoki w Seefeld i jeszcze lepszy bieg, bo tam trasy są lepiej znane naszym kombinatorom.

Ano

Opublikowano: 2019-02-25 08:04:52

Tu są wszystkie informacje nt. stypendiów: https://www.msit.gov.pl/pl/sport/sport-wyczynowy/stypendia/7606,Stypendia-dla-zawodnikow.html (patrz dwa ostatnie dokumenty: rozporządzenie MSiT oraz "Ustawa o sporcie"). Stypendium jest, ale za 8. miejsce na MŚ jest żałośnie niskie (1.00 podstawy a podstawa to 2300 PLN -> kwota nie zmieniana od 2010 roku!!!).

no

Opublikowano: 2019-02-25 13:53:46

ale tylko za zawody, które są objęte kwalifikacją olimpijską - a team sprint w KN nie jest zawodami, które są na IO, więc stypendium raczej nie bedzie

Ano

Opublikowano: 2019-02-25 20:27:04

Tak, to prawda. Niestety za TS stypendium nie ma. Początkowo nie zwróciłem uwagi na ten zapis :(

Michał

Opublikowano: 2019-02-25 13:37:02

No narazie treningi na duży plus.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl