Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Riiber mistrzem świata, trzech Polaków w 30 [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2019-03-01

Kolejne zmagania kombinatorów na Mistrzostwach Świata w Seefeld za nami. Mistrzem świata w czwartek został dominator Pucharu Świata Norweg Jarl Magnus Riiber (na zdjęciu). Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Polacy. Najlepszy z naszych reprezentantów, Szczepan Kupczak zajął 18 miejsce.

 

SKOKI
 
Konkurs skoków rozegrany został na normalnym obiekcie w Seefeld(hs109). Runda skoków trwała dość długo i podczas jej trwania zawodnicy zmagali się ze zmiennym wiatrem. Najlepiej w takich warunkach poradził sobie Jarl Magnus Riiber. Drugi na półmetku był inny Norweg Espen Bjoernstad. Czołową trójkę zamknął Austriak Franz-Josef Rehrl. czwartą pozycję zajął Szczepan Kupczak a piątą dość niespodziewanie Włoch Samuel Costa. Paweł Słowiok był 20, Adam Cieślar 26, a Paweł Twardosz 39.
 
TUTAJ - Wyniki po skokach
 
 
 
BIEG
 
Rywalizacja biegowa została rozegrana na trasie biegowej w Seefeld. Zawodnicy walczyli na dystansie 10 kilometrów. O zwycięstwo walczyła trójka zawodników. Do ostatnich metrów o tytuł mistrza świata walczyli Jarl Mganus Riiber, Bernhard Gruber i Akito Watabe. Gdy wydawało się że po tytuł sięgnie Japończyk nagle zabrakło mu sił i spadł na trzecie miejsce. Pierwszy na mecie zameldował się Riiber a drugi niespodziewanie biorąc pod uwagę wyniki w obecnym sezonie Austriacki weteran, 36-letni Bernhard Gruber który o sam start na tych mistrzostwach walczył bardzo długo. czwarty z większą startą był rodak Grubera Franz-Josef Rehrl, piąte miejsce zajął Ilkka Herola który po skoku był dopiero 24. Szósty finiszował Espen bjoernstad a siódmy Mario Seidl. Kolejne lokaty zajęli Johannes Rydzek, Joergen Graabak i Leevi Mutru. Bardzo dobrze na  trasie spisali się Szczepan Kupczak i Adam Cieślar. Pierwszy z wymienionych spadł na 18 miejsce ale wyprzedził wielu groźnych rywali. Cieślar natomiast awansował na 22 miejsce. Nieco słabiej bieg wyszedł Pawłowi Słowiokowi który zajął 29 miejsce.Słabo pobiegł Paweł Twardosz który zajął 51 miejsce.
 
TUTAJ - Pełne wyniki
 
 
W sobotę ostatnie zmagania kombinatorów na tych mistrzostwach a będą nimi zawody drużynowe, czyli sztafeta 4x5 km.
 
 
Maciej Sulowski
 

Komentarze - 1

Luk

Opublikowano: 2019-03-01 11:51:38

No i w sztafecie liczmy na walkę o "8" :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl