Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Letnia Grand Prix w Klingenthal: Franz-Josef Rehrl wygrywa. Szczepan Kupczak na podium! Wśród pań najlepsza Tara Geraghty-Moats

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2019-08-29

Bardzo miłą niespodziankę sprezentował nam Szczepan Kupczak. Najlepszy polski kombinator po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów Letniej Grand Prix! Zmagania w Klingenthal wygrał Austriak Franz -Josef Rehrl. Pozostali Polacy niestety nie zdobyli punktów. Zmagania kobiet ponownie wygrała Amerykanka Tara Geraghty-Moats.

 

Bieg mężczyzn
 
Środowe zawody zostały rozegrane w formule startu masowego. Skoki tym razem były drugą częścią rywalizacji. Bieg odbył się na dystansie 10 kilometrów. Zmagania na trasie wygrał Niemiec Fabian Riessle przed Philippem Orterem z Austrii. Trzeci po biegu był znany z dobrych występów na trasie i znacznie gorszych na skoczni Włoch Raffaele Buzzi. Kolejne lokaty zajęli Niemcyl Vinzenz Geiger i Eric Frenzel. Czołową szóstkę zamknął Japończyk Hideaki Nagai.
Dobrze na trasie spisał się Adam Cieślar który był 14 oraz Szczepan Kupczak który zajął 21 miejsce. Wojciech Marusarz był 50 a Piotr Kudzia 51.
 
TUTAJ  - Wyniki biegu
 
 Skoki
 
 Rundę skoków wygrał Franz-Josef Rehrl  lądując na 140 metrze co pozwoliło do zwycięstwa w całych zawodach. Drugie miejsce zajął Akito Watabe a trzecie Szczepan Kupczak ex aequo z Ryotą Yamamoto. Polak lądował na 138 metrze dzięki czemu odniósł swój życiowy wynik. Kolejne pozycje zajęli Christian Deuschl i Eric Frenzel. Zdyskwalifikowani zostali między innymi Philipp Orter oraz Yoshito Watabe który przed dyskwalifikacją znajdował się przed Kupczakiem. Niestety zdyskwalifikowany został także Adam Cieślar. Wojciech Marusarz zajął 43 a Piotr Kudzia 44 miejsce.
 
TUTAJ  - Wyniki
 
 
 
Skoki kobiet
 
Kobiety rywalizowały w tradycyjnej formule. Najpierw więc panie oddały skoki. W nich najlepsza okazała się Tara Geraghty-Moats która pokonała drugą Stefaniye Nadymovą. Trzecia na półmetku była Jenny Nowak. Kobiety skakały na mniejszym obiekcie w Klingenthal.
 
TUTAJ - Wyniki skoków
 
Bieg
 
  Zawody wygrała Tara Geraghty-Moats przed Stefaniyą Nadymovą i Jenny Nowak. Rywalizację na dystansie liczącym 5 kilometrów wygrała Anastasia Goncharova która po dużej stracie po skokach zajęła ostatecznie 4 miejsce Piąta była Lisa Hirner. 
 
TUTAJ - Wyniki
 
 Kolejne zawody Letniej grand Prix także w Niemczech, tym razem kombinatorzy będą rywalizować w Oberhofie. Pierwsze zawody 31 sierpnia. 1 września drugie konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn. 
 
 
Maciej Sulowski
 
 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl